• Головна
  • З початку року податковою міліцією області викрито 145 злочинів
18:16, 17 квітня 2013 р.

З початку року податковою міліцією області викрито 145 злочинів

Зусилля податкової міліції області у I кварталі 2013 року спрямовувалися на детінізацію економіки регіону та забезпечення контролю за повнотою сплати до бюджету податків і обов’язкових платежів шляхом викриття і руйнування схем ухилення від оподаткування.

До Єдиного реєстру досудових розслідувань податковою міліцією області внесено 145 інформацій про кримінальні правопорушення за якими розпочаті кримінальні провадження, у т.ч. 26 – за ознаками тяжких і особливо тяжких злочинів.

За результатами проведених досудових розслідувань на розгляд суду направлено 14 кримінальних проваджень, з яких 9 з обвинувальним актом і 5 з клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку із повним погашенням завданих збитків.

По закінчених кримінальних провадженнях встановлена сума завданих державі збитків складає майже 10 млн. грн., з яких вжитими заходами повернуто до бюджету понад 6 млн. грн.

За участі працівників податкової міліції зменшено суми заявленого до відшкодування податку на додану вартість або повністю відмовлено у бюджетному відшкодуванні на суму 190,3 млн. грн., розпочато 5 кримінальних проваджень.

Під час перевірки на предмет повноти сплати в бюджет податків і митних платежів СГД, що здійснювали зовнішньоекономічні операції, виявлено 2 факти експорту товарів до офшорів та країн з пільговим оподаткуванням на загальну суму 126,5 млн. доларів США, під час яких з метою заниження об'єкту оподаткування були використані схеми ухилення від сплати податків на суму близько 80 млн. грн. По даним фактам відкриті кримінальні провадження за ознаками ч.3 ст.212 КК України.

У ході відпрацювання підприємств реального сектору економіки, які є замовниками послуг "конвертаційних" центрів, за оперативними матеріалами працівників податкової міліції виявлено та припинено діяльність "конвертаційного" центру до складу якого входили 5 суб’єктів господарювання з ознаками фіктивності, створених з метою прикриття незаконної діяльності. За час роботи вказаного "конвертаційного" центру проконвертованих близько 37 млн. грн., його послугами скористалися 11 СГД, якими незаконно сформовано податковий кредит на суму близько 6,2 млн.грн.

За ініціативою податкової міліції ОДПС області проведено 6 документальних перевірок підприємств-вигодонабувачів "конвертаційних центрів", за результатами яких донараховано 861,6 тис. грн. та на 137,5 тис. грн. зменшено заявлених до відшкодування сум ПДВ. Крім цього, під час проведення слідчо-оперативних заходів вилучено готівкових коштів на суму понад 1 млн. грн.

Встановлено 2 факти легалізації організаторами "конвертаційних" центрів отриманих незаконним шляхом грошових коштів, за якими відкриті кримінальні провадження за ознаками ст. 209 КК України (легалізація доходів, отриманих злочинним шляхом).

За результатами вжитих оперативних заходів щодо протидії незаконному обігу підакцизних товарів, припинено 5 незаконних виробництв підакцизної продукції, у т.ч. 4 – з виробництва лікеро-горілчаної продукції та 1 – паливно-мастильних матеріалів. Крім цього, викрито 5 автозаправних станцій, що діяли без необхідних дозвільних документів. Вилучено паливно-мастильних матеріалів на суму 2 175,9 тис. грн.

Всього з незаконного обігу вилучено товарно-матеріальних цінностей на суму 3 140,5 тис. грн., у т.ч. спирту на суму 98 тис. грн., лікеро-горілчаної продукції на суму 186 тис. грн. та тютюнових виробів на суму 39,9 тис. грн.

Викрито 3 кримінальні правопорушення, пов’язаних із ухиленням від оподаткування службовими особами підприємств, що здійснюють діяльність у сфері новітніх технологій. За результатами проведених документальних перевірок яких донараховано 430 тис. грн. несплачених податків, до бюджету надійшло 413,8 тис. грн.

УПМ ДПС У ПОЛТАВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

 

Оголошення
live comments feed...