• Головна
  • В області порушуються права дітей-інвалідів
17:21, 17 квітня 2013 р.

В області порушуються права дітей-інвалідів

Стан дотримання законодавства щодо захисту прав дітей-інвалідів та дітей з вадами розвитку обговорили на міжвідомчій нараді.

Основною метою заходу стало зосередження уваги на проблемах дітей інвалідів, які потребують особливої уваги та допомоги, визначення векторів спільної діяльності та узгодження заходів органів виконавчої влади та правоохоронців. Адже незабезпеченість житлом; нестача центрів соціальної адаптації; центрів соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з обмеженими можливостями; здійснення медичної і педагогічної корекції та комплектації вад; отримання технічних засобів і спеціального приладдя – це далеко не повний перелік проблем, з якими стикаються діти-інваліди та їхні батьки.

Як повідомляє прес-служба прокуратури області, прокурорська перевірка виявила, що прийняті програми, спрямовані на запобігання дитячої інвалідності та поліпшення їх умов життя, не виконуються. Наприклад, у Гадяцькому районі діє Програма соціального захисту інвалідів та осіб з обмеженими фізичними можливостями, психічними захворюваннями, розумовою відсталістю на 2012-2014 роки. Програмою передбачено забезпечити доступ дітей-інвалідів до навчальних закладів усіх типів. Проте за наявності в районі 137 дітей-інвалідів шкільного віку жоден із 15 шкільних автобусів не пристосований до їх перевезення.

Не виконуються окремі заходи програм у місті Лубни, Лубенському, Диканському, Хорольському та інших районах.

Не вирішеними залишаються питання санаторно-курортного лікування дітей-інвалідів; розширення мережі соціальних дошкільних навчальних закладів для них; запровадження інклюзивного навчання. Існує брак фахівців для роботи з такими дітьми.

За результатами перевірок дотримання законодавства щодо захисту прав дітей-інвалідів органи прокуратури області до органів виконавчої влади внесли 74 подання, за розглянутими документами реагування до відповідальності притягнуті 42 службових особи.

Довідково: на Полтавщині дітей-інвалідів у віці до 18 років налічується майже 5 тисяч, або 5,5% від загальної кількості людей з інвалідністю.

 

Оголошення
live comments feed...