• Головна
  • Жоден зі шкільних автобусів не пристосований для перевезення полтавських дітей-інвалідів
14:07, 16 квітня 2013 р.

Жоден зі шкільних автобусів не пристосований для перевезення полтавських дітей-інвалідів

За розглянутими документами реагування до відповідальності вже притягнуті 42 службових особи.

Учора на міжвідомчій нараді у прокуратурі Полтавської області обговорили стан дотримання законодавства щодо захисту прав дітей-інвалідів та дітей з вадами розвитку.

Прокурорська перевірка виявила, що прийняті програми, спрямовані на запобігання дитячої інвалідності та поліпшення їх умов життя на Полтавщині, не виконуються. Наприклад, у Гадяцькому районі діє Програма соціального захисту інвалідів та осіб з обмеженими фізичними можливостями, психічними захворюваннями, розумовою відсталістю на 2012-2014 роки. Згідно з Програмою влада має забезпечити доступ дітей-інвалідів до навчальних закладів усіх типів. Проте за наявності в районі 137 дітей-інвалідів шкільного віку жоден із 15 шкільних автобусів не пристосований до їх перевезення.

Як повідомили у прес-службі прокуратури Полтавської області, не виконуються в регіоні і окремі заходи програм, зокрема — у Лубнах, Лубенському, Диканському, Хорольському та інших районах.

До того ж не вирішеними залишаються і питання санаторно-курортного лікування дітей-інвалідів, запровадження інклюзивного навчання. За даними прес-служби прокуратури Полтавської області, існує брак фахівців для роботи з такими дітьми.

За результатами перевірок дотримання законодавства щодо захисту прав дітей-інвалідів органи прокуратури області до органів виконавчої влади внесли 74 подання. За розглянутими документами реагування до відповідальності вже притягнуті 42 службових особи.

До речі, на Полтавщині майже 5 тисяч дітей-інвалідів до 18 років налічується (або 5,5% від загальної кількості людей з інвалідністю).

Оголошення
live comments feed...