• Головна
  • Полтавців запрошують на «Музейні середи»
18:30, 8 березня
Надійне джерело

Полтавців запрошують на «Музейні середи»

Полтавців запрошують на «Музейні середи»

Екскурсовод Наталія Скорик та її агенція «Скарбничка мандрів» добре відомі серед полтавських туристів. Передусім тому, що Наталія любить знаходити щось нове і оригінальне, всі її мандрівки – це насолода для любителів історії. І ось новий проект – «Музейні середи». Презентація відбулася у Полтавському художньому музеї «Галерея мистецтв».

Захід складався з двох частин. У першій присутні послухали лекцію мистецтвознавця, наукового співробітника Полтавського художнього музею Назара Майструка про історію порцеляни. Друга частина – концерт популярних мелодій у виконанні Богдана Стегнія.

Присутні милувалися зразками унікальних порцелянових виробів XVIII - початку XIX століть. Представили блюда, чашки, чайнички, статуетки. Назвар Майструк здійснив екскурс у минуле – коли порцеляну тільки почали виготовляти у Китаї.

«Довгий час технологія виготовлення була велико таємницею, яку не розкривали нікому. Порцеляновий посуд вважався величезною цінністю у Європі. Це була надзвичайна дивовижа – легкий, тонкий і вишуканий посуд. Дуже довго над його формулою «билися» знані майстри. Вдалрося їм це тільки на початку 1700 х років. Тоді ж у німецькому Мейсені відкрили першу порцелянову мануфактуру» - розповів Назар Майструк.

Також гості дізналися про первісні у сучасні методики виготовлення порцеляни. Кожен охочий зблизька міг помилуватися посудом. Зазвичай, ці експонати знаходяться у фондах. І саме це – найцінніше, вважає організаторка Наталія Скорик:

« Ідея у мене виникла давно. Пригадалися мистецькі п’ятниці у Коцюбинського, і захотілося зробити щось на кшталт цього. Середу обрала не випадково – середина тижня, коли всі ще не дуже стомлені, такий собі привід перевести подих у атмосфері музею. Поки що вже є домовленість з Художнім музеєм, музеєм – садибою Панаса Мирного та музеєм авіації та космонавтики. Поки що у програмі ці три заклади. Можливо, у планах будуть інші. Програма вечорів буде завжди різна, але водночас – завжди цікава. Намагатимемося, аби люди дізнавалися про щось нове, про щось таке, можливо, чого не почуєш під час звичайної традиційної екскурсії, бачили експонати, які перебувають у запасниках, скажімо».

17 березня до уваги полтавців – ще один вечір у Галереї мистецтв. Його тема – історичний танець.

24 березня на нас чекатимуть у музеї Панаса Мирного.

Більше інформації ви зможете дізнатися на сторінці  агенції "Скарбничка мандрів"

Читайте також: Як у Полтаві вшанували жінок

#вечір #вітання #музей #концерт
Оголошення
live comments feed...