• Головна
  • Губернатор провів нараду щодо весняно-польових робіт на Полтавщині
13:09, 16 квітня 2013 р.

Губернатор провів нараду щодо весняно-польових робіт на Полтавщині

На селекторній нараді Олександр Удовіченко обговорив проведення весняно-польових робіт на Полтавщині

15 квітня 2013 року голова Полтавської ОДА Олександр Удовіченко в селекторному режимі провів нараду з питань проведення комплексу весняно-польових робіт у Полтавській області, повідомили в прес-службі Полтавської ОДА. У нараді взяли участь заступник голови ОДА Володимир Замикула, керівники обласних причетних служб, голови РДА (у районних студіях).

Олександр Удовіченко наголосив на необхідності чіткого виконання на місцях завдань щодо проведення комплексу весняно-польових робіт, поставлених Урядом під час республіканської селекторної наради. Особливу увагу сьогодні необхідно відвести забезпеченню високих темпів проведення польових робіт з метою забезпечення посіву у оптимальні агротехнічні строки. Але поряд з тим повинні бути витримані всі технологічні вимоги. Враховуючи сприятливі прогнози погоди на поточний тиждень, голова ОДА дав доручення щодо реалізації комплексу заходів, які дозволять завершити посів групи ранніх ярих зернових до кінця поточного тижня.

За інформацією, наданою Департаментом агропромислового розвитку облдержадміністрації на початку другої декади квітня в усіх районах області розпочато посів ярих культур. На 15 квітня всього посіяно 58,4 тис. га ярих культур, в тому числі ранніх зернових 46,3 тис. га, з них ячменю 42 тис. га. Крім того, посіяно соняшнику 6,2 тис. га, цукрових буряків 314 га та 456 га ріпаку. Також тривають роботи з закриття вологи в ґрунті — оброблено 367 тис. га та підготовки ґрунту під посів — підготовлено 112 тис. га посівних площ.

У ході наради було зауважено, зниження температури та випадання опадів на початку квітня, не дозволили аграріям дружно розпочати посівну кампанію в строки.

Площа весняного посіву по всіх категоріях господарств становить 1344 тис. га, з них ранніх зернових та зернобобових культур — 168,0 тис. га (9,8% в структурі), кукурудзи на зерно 535,3 тис. га (31,3%), цукрових буряків 47,1 тис. га 2,8%), соняшнику 194,8 тис. га (11,4%), сої 182,5 тис. га (10,7%), картоплі та овочів 92,0 тис. га (5,4).

У цьому році планується мати зерновий клин на площі 996 тис. га, або 58,2% в структурі посівних площ, що більше на 40 тис. га до минулого року.

У структурі технічних культур відмічається незначне зменшення площі під соняшником та цукровими буряками, натомість зростає площа сої. Обсяги вирощування картоплі та овочів залишаються на рівні минулих років. Крім того, на 15 тис. га збільшується площа під кормовими культурами. Потреба в коштах сільськогосподарських підприємств для проведення комплексу весняно-польових робіт становить 3,2 млрд. грн.

За даними прес-служби Полтавської ОДА, джерелами фінансового забезпечення є власні кошти — 2,7 млрд. грн. та кредити: комерційні — 0,2 млрд. грн., банківські — 0,3 млрд. грн. Станом на 9 квітня 2013 року освоєно 2,7 млрд. грн. або 85%, у тому числі банківських кредитів — 231 млн. грн., що більше на 93 млн. грн. до минулого року. На сьогоднішній день область в повному обсязі забезпечена насінням ярих культур та засобами захисту (в тому числі протруйниками). За потреби 28 тис. тонн дизпалива та 8,1 тис. тонн бензину, заготовлено 28,6 тис. тонн дизпалива та 9,8 тис. тонн бензину, що складає відповідно 102 і 121% до потреби (в минулому році на звітну дату відповідно було 96 та 113%).

Мінеральними добривами область теж забезпечена повністю. Є в наявності 111 тис. тонн діючої речовини, що майже в 2 рази більше, ніж було в минулому році на звітну дату. Озимі зернові підживлено на площі 256 тис. га — 92% площ. Крім того, ріпаку — 17 тис. га (99%).

Оголошення
live comments feed...