• Головна
  • Полтавка розповіла про вакцинацію від COVID-19 у Ізраїлі, який "першим у світі переміг коронавірус"
16:30, 5 березня
Надійне джерело

Полтавка розповіла про вакцинацію від COVID-19 у Ізраїлі, який "першим у світі переміг коронавірус"

Полтавка розповіла про вакцинацію від COVID-19 у Ізраїлі, який "першим у світі переміг коронавірус"

Ізраїль, що переміг коронавірус

Раніше полтавка Рита Патік, яка багато років мешкає у ізраїльському місті Рішон-Ле-Ціон, розповідала нам про запроваджений у країні жорстокий карантин. Сьогодні ми зв’язалися із нею телефоном, щоб дізнатися, як кажуть, із перших вуст про те, як у Ізраїлі проходить вакцинація від коронавірусу.

Нагадаємо, Ізраїль є світовим лідером за темпами щеплення населення від коронавірусної інфекції. А учора, 4-го березня, прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху повідомив, що країна вже перемогла коронавірус.

-Ізраїль став першою країною в світі, яка вийшла з ковіду. З цим зеленим паспортом ви можете ходити в ресторани, в театри, на спортивні заходи. Це воно. Ми виходимо, - сказав Нетаньяху, розповідаючи про систему GreenPass, яка дозволяє вакцинованим відвідувати будь-які заходи – повідомило видання The Times of Israel.

У МОЗ Ізраїлю повідомили, що першу дозу вакцини отримали вже 4 мільйони 859 тисяч 948 ізраїльтян (3 мільйони 576 тисяч 379 – отримали другу).

«Щеплення вакциною Pfizer робити не хочу, чекатиму на Moderna»

Полтавка Рита Патік не розділяє оптимізму прем’єр-міністра країни. І розповідає нам, що чимало ізраїльтян побоюються щеплюватися вакциною Pfizer, яку у країні вважають неперевіреною.

-Мені вже кілька разів настійливо пропонували ставати у чергу. Дзвонять на телефон і приємним голосом запрошують записатися на щеплення. Я поки що відмовляюся. Не тому, що я проти щеплень. Просто не впевнена у безпечності вакцини Pfizer, яку тут зараз пропонують вколоти. Нам одразу сказали, що на нас її фактично будуть тестувати. Я знаю, що у нас вже зареєстрували іншу вакцину перевірену, американську Moderna, нею я буду згодна щеплюватись, - розповіла нам Ріта Патік.

Вона також розповідає, що вакцинація у країні добровільна, проте відмовитися від щеплення або дуже складно, або практично неможливо. Без паспорта із інформацією про щеплення, або GreenPass, ви будете позбавлені у країні більшості можливостей відпочивати, мандрувати, відвідувати масові заходи тощо.

Якщо іще говорити про вакцини, то наша співрозмовниця розповіла, що Ізраїль закупив і російський «Супутник-V». І що відгуки про цю вакцину нібито переважно позитивні.

Кампанія із вакцинації по-ізраїльськи: виступи медиків, центри щеплень, дискотеки для молоді

Нагадаємо, масова вакцинація від COVID-19 розпочалася у Ізраїлі 20 грудня. Напередодні, 19 грудня, першим у країні щеплення зробив прем’єр-міністр країни Біньямін Нетаньяху і закликав це ж зробити мешканців Ізраїлю.

За словами Рити Патік, впродовж кампанії із популяризації вакцинації по телебаченню постійно виступали ізраїльські медики. У країні зявилися як стаціонарні, так і пересувні центри вакцинації.

А зараз нібито планують облаштувати центри щеплень у великих торгових центрах.

Із лютого у країні почали щеплювати (за згодою батьків) неповнолітніх віком від 16 до 18 років. За словами Рити Патік, молодь неохоче йшла до центрів щеплень. Тоді їх вирішили заохотити. У одній із соцмереж з’явилося відео пункту щеплення, який розташували просто на одній із парковок ізраїльського міста Бат-Ям. Біля пункту встановили фотозону, будку із напоями та їжею та музичну установку із ді-джейським пультом. Як видно із відео, такий підхід одразу зібрав чергу із бажаючої щеплюватися молоді.

Після отримання двох доз вакцини ізраїльтянин отримує той самий, вже згаданий, GreenPass, із яким, наприклад, може вільно відвідувати зали для групових занять спортом. А у перспективі – мандрувати світом. Це для місцевих важливо, адже Ізраїль – надзвичайно «літаюча» країна.

-Зараз у Ізраїлі вже є певний поділ на щеплених і не щеплених. Наприклад, є великі магазини чи торгові центри, які обслуговують тільки вакцинованих клієнтів. Я, наприклад, не маю «зеленого паспорта», тому не зможу туди зайти, - пояснює наша співрозмовниця.

Із Рітою Патік ми домовилися, що зв’яжемося пізніше і вона розповість про свій досвід вакцинації та про те, як Ізраїль відновлюватиме повноцінне життя після пандемії.

Як зазначив у коментарі ізраїльським ЗМІ Беньямін Нетаньяху, він сподівається вакцинувати усе доросле населення країни до кінця березня. А до квітня – повністю відкрити Ізраїль.

Нагадаємо, вакцинацію від COVID-19 на Полтавщині офіційно розпочали 25-го лютого. Першим зробив щеплення лікар-інфекціоніст.

Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram

#коронавірус #Ізраїль #щеплення #вакцина #вірус #перемога #грін паспорт
Оголошення
live comments feed...