• Головна
  • Полтавок запрошують безкоштовно обстежитися на мамографі
15:00, 3 березня
Надійне джерело

Полтавок запрошують безкоштовно обстежитися на мамографі

Полтавок запрошують безкоштовно обстежитися на мамографі

Перша міська клінічна лікарня Полтавської міської ради проводить мамографію за Програмою медичних гарантій – безкоштовно. Пройти обстеження запрошують усих полтавок. Про це пишуть на офіційній інтернет – сторінці закладу:

« Шановні полтавці та гості міста. Повідомляємо, що КП « 1-а міська клінічна лікарня Полтавської міської ради» проводить мамографію за Програмою медичних гарантій – безкоштовно. Обстеження проводять висококваліфіковані лікарі на сучасному обладнанні за попереднім записом та за наявності електронного направлення з дотримання всіх протиепідемічних вимог. Додаткова інформація 066-081-42-67» - сказано у повідомленні.

Що потрібно знати про мамографію

Мамографія молочних залоз – один із найважливіших рентгенологічних методів, який дозволяє побачити внутрішню структуру молочних залоз і розглянути на знімках ознаки певних захворювань. Особливу цінність становить дослідження при діагностиці раку – з його допомогою можна виявити ознаки онкологічного процесу ще за 1-2 роки до того, як з’являться перші симптоми і розпочати вдале лікування.

Показання до проведення рентгенологічного дослідження

Мамографія може бути призначена за підозри на певне захворювання або з профілактичною метою. На жаль, у жінок після 40 років ризик розвитку різних патологій молочної залози зростає в кілька разів. Саме тому з цього віку варто проходити профілактичне обстеження на мамографі раз на два роки, а після 50 років – щорічно.

Найчастіше при обстеженні жінок віком до 40 років використовується ультразвукова мамографія (УЗД) – дослідження стану тканин молочної залози за допомогою ультразвуку, яка також проводиться в КНП «Бориспільський міський центр первинної медико-санітарної допомоги».

Підготовка до мамографії – це обов’язковий етап, який дозволяє підвищити точність дослідження і полегшити роботу лікарів. Якщо дотримуватися всіх рекомендацій, то результат буде максимально точний і не доведеться проходити додаткові обстеження.

9 правил проведення мамографії.

1. Мамографічне обстеження слід робити з 7-го по 12-й день (або до початку овуляції) після початку менструації. У цей період мамографія буде більш інформативною та принесе Вам мінімум неприємних відчуттів. При менопаузі день проведення не має значення.

2. Якщо Ви вагітні, годуєте грудьми або маєте імплантати обов’язково повідомте про це лікаря.

3. Лікарю треба показати всі результати попередніх досліджень (якщо вони були), а також направлення від Вашого сімейного лікаря.

4. За 3-4 доби до обстеження, потрібно відмовитися від кофеїну та продуктів з його високим вмістом, від шоколаду та енергетиків. Справа в тому, що ці продукти стимулюють вироблення гормонів, які можуть дати змащену картину на знімку.

5. Заздалегідь зніміть з шиї всі прикраси, надягніть зручний одяг, щоб легко і швидко можна було роздягнутися/одягнутися до поясу.

6. Якщо виникає будь-яка стурбованість – варто розпитати про хід процедури у сімейного лікаря заздалегідь. Важливо пам’ятати, що з’ясовувати деталі безпосередньо в кабінеті мамографії не прийнято – лікар приймає велику кількість людей і не може зайвий раз затримувати чергу.

7. Перед процедурою не бажано наносити на ділянку грудей і пахв косметичні засоби та засоби особистої гігієни – креми, лосьйони, антиперспіранти, дезодоранти і т.д. - вони можуть створити затемнення на плівці і привести до хибного заключення.

8. До виходу з дому варто прийняти теплий душ, не використовуючи засоби по догляду за шкірою.

Читайте також: Вакциновані лікарі запустили флешмб на підтримку щеплення від коронавірусу

#мамограф #обстеження #жінки
Оголошення
live comments feed...