• Головна
  • «Полтавагаз збут» припинив постачати газ населенню
12:00, 3 березня
Надійне джерело

«Полтавагаз збут» припинив постачати газ населенню

«Полтавагаз збут» припинив постачати газ населенню

Що відбулося?

Відучора, з 1-го березня, ТОВ «Полтавагаз збут», яке забезпечувало газопостачанням 349 тисяч побутових клієнтів на Полтавщині, через невиконання вимог Кодексу газотранспортної системи припинила постачати газ населенню. Про це повідомляє «Нафтогаз України»

Що далі?

Відповідно до Правил постачання природного газу клієнтів на Полтавщині тимчасово обслуговуватиме постачальник «останньої надії» (ПОН) – ГК «Нафтогаз України». ПОН – це тимчасовий механізм страхування побутових споживачів. Він дає можливість клієнтам, що раптово втратили постачальника, не залишитися без газу, поки вони не виконають перехід до нової газопостачальної компанії.

Що робити мешканцям Полтавщини?

Надалі для безперебійного газопостачання полтавчани мають обрати та підключитися до ринкового постачальника газу. Станом на сьогодні в Україні газ побутовим клієнтам постачають понад 50 компаній. Обрати постачальника та порівняти ціни можна на онлайн-ресурсах «ГазПравда» (https://gazpravda.com.ua/) або «Газотека» (https://gasoteka.ua-energy.org/).

Як підключитися до Газопостачальна компанія "Нафтогаз України"?

Якщо клієнт бажає підключитися до ГК «Нафтогаз України» як до постійного постачальника, щоб отримувати стабільно одну з найкращих цін на газ та скористатися усіма сервісними перевагами, необхідно подати заявку на приєднання. Зробити це можна онлайн – на сайті gas.ua або у веб-версії Приват24, а також офлайн – у відділеннях Ощадбанку та мережі ПУМБ.

Клієнту необхідно заповнити коротку форму та надати мінімальний перелік документів – паспорт (лише за умови подачі заявки у відділеннях банку), ІПН, документ про право власності на житло та згоду співвласника, якщо право власності оформлено на кількох співвласників житла (шаблон заяви – на сайті gas.ua у розділі «Стати нашим клієнтом»), а також надати свій EIC-код (16-значний персональний газовий номер об’єкта).

Яка ціна на газ у ГК «Нафтогаз України»?

Гранична ціна на блакитне паливо у лютому та березні регулюється постановою Кабінету міністрів України № 25 від 18 січня 2021 р. та не може перевищувати 6,99 грн/куб.м. Наша компанія як ціновий лідер встановила для споживачів нижчу за установлену урядом граничну ціну за рахунок мінімальної власної націнки.

Ціна на природний газ у березні для побутових споживачів у рамках тарифного плану «Місячний» складає 6,86 грн/куб.м із ПДВ, без вартості розподілу (доставки).

Вартість газу для клієнтів ПОН у березні дорівнює 6.99 грн/куб.м із ПДВ, без вартості розподілу (доставки).

«Не зволікайте з подачею заявки. ПОН – це лише тимчасова страховка. Порівняйте ціни, рівень сервісного обслуговування та оберіть свого ринкового постачальника вже зараз» - сказано у повідомленні.

Сьогодні "Полтавагаз збут" роз'яснив, як діяти у нових умовах споживачам:

" До 10 березня 2021 року плату за спожитий газ у лютому споживачі мають здійснити компанії, яка власне надавала послугу – ТОВ “Полтавагаз збуту”. Реквізити для оплати незмінні. З 01.04.2021 року ТОВ «Полтавагаз збут» знову зможе на конкурентних умовах запропонувати своїм споживачам газ за найкращою конкурентно-вигідною ціною, як це було в минулі періоди нашої співпраці. Розраховуємо і в подальшому нашим споживачам надавати винятково якісні послуги" - сказано у повідомленні. 

Також на сайті “Полтавагаз збуту” пишуть: 

– Через зростання цін на газ на європейських ринках, Кабінет Міністрів України постановою №25 від 18.01.2021 року впровадив граничну ціну газу для побутових споживачів (населення) розміром 6,99 грн/куб.м. у лютому-березні 2021 року. Примусове коригування ціни споживання на газ з 1 січня 2021 року без будь-яких компенсаторних механізмів миттєво позначилося на всіх збутових компаніях. Постачальники газу в Україні, які закуповували газ на відкритому вільному ринку природного газу за ринковими цінами, значно вищими за граничну ціну, встановлену Кабінетом Міністрів України. Внаслідок подібних неконкурентних дій, ТОВ «Полтавагаз збут» отримало значні фінансові втрати. Договір між оптовим продавцем ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдінг», з яким ТОВ «Полтавагаз збут» має річний контракт на поставку газу в необхідних для забезпечення споживачів газу обсягах, було зірвано безпідставною відмовою першого з 26.02.2021 року виконувати умови даного договору. Відмова постачати газ у домовлених обсягах, недостатність власних фінансових ресурсів для придбання природного газу – все це разом призвело до неможливості ТОВ «Полтавагаз збут» здійснювати постачання природного газу побутовим споживачам (населення) у березні 2021 року. У зв’язку з викладеними обставинами, всі побутові споживачі газу ТОВ «Полтавагаз збут» з березня 2021 року отримуватимуть природний газ від ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України». Це товариство буде постачати газ усім побутовим споживачам, як «постачальник останньої надії» (ПОН), за встановленою урядом на березень граничною ціною – 6,99 грн за 1 куб. м,

Читайте також: Нещодавно у Полтаві люди вимагали зменшення тарифу на газ удвічі. 

#газопостачання #квартири #опалення
Оголошення
live comments feed...