• Головна
  • Минулого року на Полтавщині виявили понад 500 випадків туберкульозу
15:29, 2 березня
Надійне джерело

Минулого року на Полтавщині виявили понад 500 випадків туберкульозу

Минулого року на Полтавщині виявили понад 500 випадків туберкульозу

До 24 березня – Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом – в області традиційно проводять місячник боротьби із цим захворюванням. Він стартував із 1 березня й триватиме до 1 квітня. Його проводять щороку аби привернути увагу до масштабів розповсюдження хвороби. В Україні епідемія туберкульозу офіційно оголошена з 1995 року.

Туберкульоз – це інфекційне захворювання, спричинене мікобактерією туберкульозу, що передається повітряно-крапельним шляхом. Найчастіше хворіють люди зі слабким імунітетом. Основним джерелом інфекції є хворі на туберкульоз з відкритими формами, які виділяють збудника в навколишнє середовище під час кашлю, чхання, при розмові. Кожен хворий протягом року під час контактів може заразити до 14 осіб.

Як відзначають спеціалісти, початок нового тисячоліття супроводжується загрозливою ситуацією з туберкульозу, яка завжди була індикатором соціального благополуччя в суспільстві. За офіційними даними ВООЗ, у світі близько 9,6 млн. осіб хворіють на туберкульоз, щорічно близько 1,5 млн. людей помирає внаслідок цього захворювання. Туберкульоз є однією з причин смертності внаслідок інфекційних хвороб. Понад 95% летальних випадків від туберкульозу реєструється в країнах з низьким рівнем життя.

За даними Держстату, за період з січні по листопад минулого року в Україні від туберкульозу померли2649 людей. Цього року Полтавщина вийшла з епідемічного показника. Так, у 2020-ому в області захворюваність зменшилась на 29,9% і становить 36,5 на 100 тис. населення. В Україні цей показник — 42,2 на 100 тис населення. Минулого року в регіоні зареєстрували 504 нових випадки.

Ці та інші дані озвучили на засіданні обласної ради з координації дій у відповідь на поширення туберкульозу, ВІЛ та наркозалежності, яке відбулося сьогодні у Полтавському обласному клінічному протитуберкульозному диспансері.

Під час зібрання презентували Державну стратегію розвитку системи протитуберкульозної медичної допомоги населенню та План заходів щодо її реалізації в області до 2023 року.

У вступному слові перший заступник голови ОДА Дмитро Лунін поінформував, що найближчим часом буде здано в експлуатацію новий корпус туберкульозного диспансеру.

« Всі необхідні документи знаходяться в ДАБІ, і ми очікуємо сертифікати. Підготували 350 ліжок для хворих у боксах. Наступний етап — створення системи реабілітації хворих на туберкульоз” – сказав Дмитро Лунін.

Директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Віктор Лисак зауважив, що нині акцент у лікуванні туберкульозу робиться на наданні допомоги у амбулаторних умовах.

За його словами, консультативну допомогу зможуть надавати і сімейні лікарі. Також змінюються підходи до реабілітації пацієнтів. В УМСА планують відкрити кафедру реабілітації.

Під час місячника заплановано багато заходів – круглі столи, лекції, тощо. Крім того, у навчальних закладах роздаватимуть довідкові матеріали. Не зважаючи на доступність будь – якої інформації, люди все ще мало знають про туберкульоз. За статистикою МОЗ близько двадцяти відсотків випадків туберкульозу пізно виявленого.

#туберкульоз #лікування #профілактика
Оголошення
live comments feed...