• Головна
  • Зелений острів посеред зимової Полтави: яким є ботанічний сад сьогодні (ФОТО)
18:30, 25 лютого 2021 р.
Надійне джерело

Зелений острів посеред зимової Полтави: яким є ботанічний сад сьогодні (ФОТО)

Зелений острів посеред зимової Полтави: яким є ботанічний сад сьогодні (ФОТО)

Багато полтавців чули про полтавський ботанічний сад, проте мало хто взагалі був у ньому чи хоча б знає, де той знаходиться.

Кореспондент 0532.ua побував у бот.саду і дізнався, чому це місце непопулярне серед містян. 

 Що відомо про ботанічний сад

Ботанічний сад Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка відкритий у 1989 році. Він розташований на вулиці Федора Моргуна, 16 і займає площу більше 5 гектарів.

Одразу після відкриття, у 1989 році це був радше парк із рідкісними рослинами, які росли просто неба. Проте вже через рік добудували й 200-кв.метрову оранжерею, яка і дотепер містить багато видів екзотичних рослин, що зеленіють і квітнуть навіть взимку. Колекція засушливих районів Землі представлена рослинністю Африки та Південної Америки. Численні кактуси та юкки серед кам’яних брил імітують пустелю, агави викликають зацікавленість зовнішнім виглядом і біологічними властивостями. Також є представники субтропіків: рожево-білі олеандри, мирти, гібіскуси, цифомандри.

Завдяки оранжереї, ботанічний сад можна вважати "вічно зеленим острівцем" посеред міста.

Спершу бот.сад виконував функції  "станції" при педагогічному університеті, але, стараннями співробітників, він отримав довгоочікуваний статус ботанічного саду.

Зараз на цій території зібрано безліч різноманітних сортів і видів рослин. 

"Сад містить кілька відділів: дендрарій, відділ квітково-декоративних рослин, музей українського квітникарства під відкритим небом, зелений клас, альпійську гірку, відділ сільськогосподарських та лікарських культур, плодовий сад. Дендрарій розміщений на південному схилі ботанічного саду на площі майже 1,8га. Він складається з ділянки парку, де в основу розміщення порід покладено ландшафтно-пейзажний принцип. Колекція дерев та чагарників налічує 136 видів", - розповідають про сад у Полтавському педагогічному університет.

Що з ботанічним садом сьогодні

Кореспонденту 0532.ua вдалося завітати у ботанічний сад взимку. Перше, що впадає у вічі, дуже слизька дорога перед вхідними воротами і одразу після них. І якщо ще на вулиці поверхня більш-менш рівна і досить легко втриматися на ногах, то на території ботанічного саду - це проблема, оскільки стежка вглиб знаходиться під нахилом.

Сам ботанічний сад виглядає доглянутим, на його території чисто та акуратно. 

Головна стежка від вхідних воріт веде повз пам'ятник ботаніку та агроному-селекціонеру Миколі Гришку, адміністративний та лабораторний корпуси. Після названих будівель, доріжка розділяється на дві - ліва веде до оранжереї (на перший погляд, великого амбару з масивними металевими воротами), права - вниз. 

Унизу відвідувачам відкриваєтся гарний вид на сад. Там є невелика альтанка із старими лавками, струмочок, який не замерз навіть при - 4, і на якому плавали качки. Також там знаходилася криниця, альпійська гірка та дуже багато хвойних дерев. Кожне - із табличкою, на якій вказана назва рослини.

Зелений острів посеред зимової Полтави: яким є ботанічний сад сьогодні (ФОТО), фото-14

Як виглядає оранжерея

Якщо вигляд вкритого снгом зимового саду не дивує, то оранжерея вражає. По-перше, теплом всередині. По відчуттям, температура у приміщенні тримається близько +15 градусів. 

По-друге, повітря у оранжереї вологе, аби тропічним рослинам було комфортно. 

Саа оранжерея має три зали і більше сотні різних рослин. Зовні вона схожа на джунглі.

Тут є і кактуси, і рапіси, і фінікові пальми, і товстянки, відомі нам як "грошове дерево" тощо. Кілька рослин якраз квітували. 

Прямо біля вікон оранжереї розташували столи із саджанцями - їх тут також кілька сотень.

До кожного стола йшла викладена камінням стежечка, такі ж зміїлися по всій оранжереї. При цьому, сходити з доріжок, аби підійти до рослин не можна - усюди відповідні застереження.

Зелений острів посеред зимової Полтави: яким є ботанічний сад сьогодні (ФОТО), фото-43

Сама оранжерея також виглядає доглянутою, проте і трохи застарілою.

Чому бот.сад не має популярності серед полтавців

  • час роботи. Ботанічний сад працює з 8:00 до 15:00 і лише в будні. Він підлаштовується лише під потреби учнів ПНПУ, і зовсім незручний для відвідування полтацями;
  • відсутність будь-яких опізнавальних знаків. Аби знайти ботанічний сад, необхідно або питати місцевих, або обійти багато дворів. Оскільки жодного дороговказу немає. 
  • відсутність стратегії розвитку.Ботанічний сад потенційно може стати однією із туристичних мекк Полтави. Проте жодних дій у цьому напрямку від керівництва саду немає. Через це ботанічний сад втрачає кошти на розвиток.
  • мало персоналу. За час перебування на території саду, кореспондент зустрів лише охоронця і працівницю оранжереї. 

До слова, ботанічний сад має усі шанси стати туристично привабливим. Треба лише переглянути як час його роботи, так і задуматися над привертанням уваги до нього.

Читайте також: Заробив на аеропорту «Полтава», купив «Porsche Cayenne» - і потрапив під суд

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ботанічний сад #полтава #пнпу #університет #зима
Оголошення
live comments feed...