14:00, 25 лютого 2021 р.
Надійне джерело
«Oxford/AstraZeneca, а в дужках можете написати «CoviShield» - або яку вакцину насправді отримала Полтавщина?
Отже, подія, на яку так довго очікувала Україна і Полтавщина зокрема таки звершилася – у нас почалася вакцинація від COVID-2019. Позачора літак з першою партією вакцин приземлився у Борисполі, вчора увечері препарат доставили у Полтаву, сьогодні вранці перший лікар – Роман Пономаренко – отримав щеплення і обіцяє про подальше самопочуття розповідати у своєму Інстаграмі.
Про все це журналістам розповіли під час прес – конференції. На питання журналістів відповідали перший заступник голови ОДА Дмитро Лунін, директор департаменту охорони здоров’я ОДА Віктор Лисак та імунолог Ольга Бастаногова. Вона ж опікується за логістичним забезпеченням кампанії вакцинації.
Почали із загальних цифр.
« На Полтавщину привезли 19 тис 400 доз вакцини, вони зберігаються у лікарні в належних умовах, про які ми подбали заздалегідь, адже на Полтавщині йшла потужна підготовча робота. Всі ми маємо зрозуміти - пандемія триває. І тільки вакцинація може її затримати. Це надзвичайно відповідальний період на рівні держави. Сьогодні ми плануємо вакцинувати від 70 до 100 осіб, і через 4 – 12 тижнів ми будемо робити повторну ін’єкцію» - розповів Віктор Лисак.
Ольга Бастаногова відзвітувала про організацію роботи мобільних бригад:
« Що стосується логістики, то у нас в області на першому етапі дві мобільні бригади будуть працювати з вакциною Oxford/AstraZeneca, і дві – з вакциною Pfizer. На даний час працює одна мобільна бригада і друга – на підготовці. Вже завтра ми будемо їхати Кременчук і вакцинувати там працівників. Плануємо вакцинувати кожного дня близько ста людей – такі плани по дорожній карті. На першому етапі буде п’ять основних пунктів щеплень: Кременчук, Полтава, Миргород, Лубни і Гадяч. Це основні пункти на першому етапі. На другому етапі буде створено 11 мобільних бригад і сімдесят п’ять пунктів щеплень. Після того, як будуть провакциновані всі у першому етапі, розпочнеться другий етап – процес буде плавним».
Після вступної інформації журналісти попрохали уточнити: яку вакцину все таки привезли в Україну?
« Називається Oxford/AstraZeneca, внутрішня назва – « CoviShield», чому така назва? Тому, що вакцину виробляють в Індії. Тобто, є ліцензія, за якою її там виробляють. Тому така внутрішня назва вакцини « CoviShield». Тому правильна назва - Oxford/AstraZeneca, а в душках можете написати « CoviShield» - сказав Дмитро Лунін.
Довідково: Вакцина «Ковішилд» — це індійська версія препарату від коронавірусу, яку розробили Оксфордський університет і шведська компанія AstraZenеca. Обидві версії вакцини — для екстреного використання. Схвалили її у ВООЗ кілька днів тому, а саме 15 лютого. Експерти запевнили, що вакцина відповідає стандартам якості й підходить для країн із низьким та середнім рівнем доходу через прості вимоги до зберігання, зокрема за температурного режиму +2...+8 градусів. Препарат від Oxford&AstraZeneca виготовляє Індійський інститут сироватки. До слова, найбільший у світі виробник вакцини. У державному реєстрі лікарських засобів читаємо:
Скільки коштує вакцина, і скільки було на неї потрачено коштів з державного бюджету – поки що достовірної інформації про це не має у жодному джерелі. Адже на вчорашньому брифінгу МОЗ голова офісу британської компанії Crown Agents Тетяна Коротченко відмовилася називати вартість препарату CoviShield. Відмітимо, що Crown Agents отримала повноваження щодо закупівля коронавірусних вакцин для України. ( Дивитися відео на 11 хвилині)
« Ми зробили усе можливе, аби доставити вакцину в Україну за найкращу ціну. Ми знаходимося під договором про нерозголошення, тому , на жаль, я не можу озвучувати ціни. Тому що це є частиною наших переговорів із постачальником. Втім, можу запевнити, що вона відповідає задекларованій розробником ціні» - наголосила Коротченко.
У свою чергу головний санітарний лікар Віктор Ляшко уточнив: загалом на нинішньому етапі у держбюджеті передбачено 3, 9 мільярди гривень на закупку вакцин. Також Віктор Ляшко запевнив – ефективність вакцини сягає понад 70%.
ПРОТИПОКАЗАННЯ ДО ВАКЦИНИ
« Про них нам добре відомо, адже в інструкції дуже детально виписані всі можливі негативні наслідки щеплення. Передусім, головне протипоказання – це алергічна реакція. У більшості це застереження. Аутоімунні захворювання тощо. У разі необхідності кожен може почитати інструкцію, медичні працівники її мають, будь хто з пацієнтів може щось уточнити додатково для себе» - говорить Ольга Бастаногова.
Віктор Лисак уточнив: людина має бути здоровою, не мати загострення хвороб та підвищеної температури.
Якщо ж після щеплення і виникне негативна реакція, мобільні бригади теж знають, як діяти у таких випадках – на пунктах щеплення відповідно до наказу МОЗ все буде облаштовано для надання екстреної допомоги.
« Наші спеціалісти пройшли додаткову підготовку для надання допомоги. Готується все. Крім того, якщо виникає побічна реакція – все обов’язково реєструє експертний відділ МОЗ. Не тільки медпрацівник може про це подати інформацію, а і сам пацієнт» - наголосив Віктор Лисак.
« Обов’язково буде проведено протокол розслідування кожного випадку, якщо він раптом станеться і потім повідомляється про це у Державний експертний центр. Там дуже детально розглядатиметься кожен випадок – чи не пов’язано це з хронічними хворобами, чи вперше у пацієнта такий стан – все давно відпрацьовано під час інших кампаній, ми давно знаємо, як діяти. Нічого ніхто приховувати не буде» - запевнила Ольга Бастаногова.
На час написання статті стало відомо, що другим в Полтавській області вакцинували інфекціоніста Павла Капустяна. Уважно стежимо за перебігом подій та станом здоров’я вакцинованих. Загалом на першому етапі щеплення отримають понад 6700 людей. З них - 4 тисячі медиків.
Насамкінець журналісти поцікавилися - коли планують вакцинуватися Віктор Лисак і Дмитро Лунін. Обидва запевнили, що якби потрапляли до категорії осіб, які насамперед підпадають у першу хвилю імунізації, то одразу б це зробили. А так щепляться на загальних засадах, жодного страху чи сумнів обидва посадовці не мають. Як то кажуть, "запам'ятаємо цей твіт" і поставимо питання за кілька місяців.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
20:27, 3 грудня
13:24, 7 грудня
35
09:17, 11 грудня
10:00, 3 грудня
41
13:27, 1 грудня
1
live comments feed...