• Головна
  • Колектив «Полтававодоканалу» занепокоєний заявами про передачу підприємства місту
17:30, 18 лютого 2021 р.
Надійне джерело

Колектив «Полтававодоканалу» занепокоєний заявами про передачу підприємства місту

Колектив «Полтававодоканалу» занепокоєний заявами про передачу підприємства місту

Заяву колективу підприємства оприлюднили на офіційній сторінці у соціальній мережі "Facebook".

Колектив КП ПОР «Полтававодоканал» вкрай занепокоєний останніми заявами щодо так званої передачі підприємства Полтавській міській територіальній громаді. Працівники водоканалу висловлюють побоювання з приводу подальшої стабільної роботи підприємства за умови зміни підпорядкування. Головна причина – доля колишніх комунальних підприємств міста («ШРБУ», «ПМШЕД», «Ремліфт»).

Серед питань, що найчастіше лунають на підприємстві після заяв про передачу «Полтававодоканалу» у підпорядкування міста, – не лише про можливість ретельно спланованого бакрутства (мовляв, Полтава вже втратила комунальні підприємства, які займалися прибиранням вулиць від снігу, ремонтом доріг, обслуговуванням ліфтів багатоповерхівок, а зараз черга водопостачання та водовідведення?), а і про політичну складову. Зокрема, з точки зору працівників водоканалу, отримала пояснення поведінка депутата Полтавської обласної ради Івана Сидоренка та деяких інших депутатів, за ініціативою яких влаштували «розпинання» керівництва КП ПОР «Полтававодоканал» на засіданні постійної комісії обласної ради з питань житлово-комунального господарства, енергозбереження, будівництва, транспорту та зв`язку. До слова, кворуму на тому засіданні не було, а от представники енергопостачальної організації (які до комісій обласної ради жодного стосунку не мають) були. А коли їх запросили на засідання постійної комісії обласної ради з питань бюджету та управління майном, це запрошення лишилося проігнорованим.

То, може, саме звідти «ноги ростуть»? Адже КП ПОР «Полтававодоканал» цього року за результатами господарювання має вийти на рівень беззбитковості (для порівняння: борг підприємства станом на січень 2017 року становив 70 млн. грн!), імовірно саме тому і ставши для декого «ласим шматком»!

Разом з тим і досі залишається не вирішеним питання щодо боргу «Полтававодоканалу» перед АТ «Полтаваобленерго» за використану протягом 2012 – 2016 років електроенергію, а це 124 млн. грн. Боргу за поточне споживання електроенергії підприємство не має і поступово займається погашенням боргу минулих років – за 2020 рік така заборгованість була зменшена на 117,6 тис. грн. Обсяг заборгованості держави перед підприємством на покриття різниці в тарифах – 223,6 млн.грн. Отримання з державного бюджету таких трансфертів дозволило б повністю погасити заборгованість підприємства перед енергопостачальною компанією та списати відповідні штрафи та пені.

І саме це виключає доцільність, можливість та (тим більше!) необхідність укладання договору реструктуризації боргу з АТ «Полтаваобленерго». Однак, допомоги підприємству щодо співпраці з державою, аби позбутися старих боргів, немає, а от намагання змусити підписати договір реструктуризації – є!

Колектив КП ПОР «Полтававодоканал» залишає за собою право визначити долю підприємства на зборах дільниць та структур, загальних зборах, в тому числі профспілкових.

Будь-які заяви щодо зміни підпорядкування підприємства без діалогу з працівниками КП ПОР «Полтававодоканал» вважаємо популізмом.

Нагадаємо, раніше міський голова Олександр Мамай заявив, що ініціюватиме повернення "Полтававодоканалу" до комунальної власності міста.

Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #місто #область #Полтававодоканал #передача
Оголошення
live comments feed...