• Головна
  • «Давайте не чекати біди! Доки 14-поверховий будинок провалиться під землю!» - у Полтаві депутати шукатимуть гроші на ремонт аварійного колектора
10:00, 18 лютого 2021 р.
Надійне джерело

«Давайте не чекати біди! Доки 14-поверховий будинок провалиться під землю!» - у Полтаві депутати шукатимуть гроші на ремонт аварійного колектора

«Давайте не чекати біди! Доки 14-поверховий будинок провалиться під землю!» - у Полтаві депутати шукатимуть гроші на ремонт аварійного колектора

17-го лютого у Полтавській міській раді відбувається засідання архітектурної комісії під головуванням Олександра Івахова («Європейська солідарність»).

«Давайте не чекати біди! Доки 14-поверховий будинок провалиться під землю!» - у Полтаві депутати шукатимуть гроші на ремонт аварійного кол..., фото-1
«Давайте не чекати біди! Доки 14-поверховий будинок провалиться під землю!» - у Полтаві депутати шукатимуть гроші на ремонт аварійного кол..., фото-2

З-поміж інших питань депутати розглядають петицію щодо ремонту аварійної ділянки колектору за адресою: проспект Миру, 36.

Перед депутатами виступає голова ОСББ будинку по проспекту Миру,36  Мирослава Ясинська. Вона закликає їх терміново відшукати кошти та усунути загрозу, яку становить аварійний колектор. Через пошкоджену ділянку води із колектора розмивають ґрунт. І це може спричинити більш важкі наслідки.

-Давайте не чекати біди! Доки 14-поверховий будинок провалиться під землю! Не давайте нам чергових відписок, а знайдіть можливість вирішити це питання оперативно! – звертається Мирослава Ясинська.

На комісії прозвучала сума, попередньо необхідна для проекту на проведення ремонту – 5 мільйонів гривень. Депутати близько півгодини обговорюють звернення. Головна проблема у тому, що лагодити колектор має «Полтававодоканал». А це не міське, а обласне комунальне підприємство. Хоча, нещодавно Олександр Мамай анонсував його можливе повернення до комунальної власності міста. Так от, хтось має дати «Полтававодоканалу» гроші, за які підприємство проведе ремонт конкретної аварійної ділянки. Звичайно, зайвих коштів у жодному із бюджетів немає, хоча раніше "область" погоджувалася на фінансування подібних проектів у форматі "50/50".

Депутат Едуард Волков від «Рідного міста» запропонував створити по питанню ремонту колектора по проспекту Миру робочу групу, до якої включити представників міської та обласної рад, «Полтававодоканалу», міського та обласного управління ЖКГ, а також народних депутатів від Полтави. Останні могли б ініціювати звернення до Кабміну, аби відшукати на ремонт аварійних колекторів коши із державного бюджету.

Своєму колезі опонував Євген Дикань, голова фракції «За майбутнє» у міській раді. Він зауважив, що створення робочої групи буде тривалим у часі і невідомо, чи принесе результати. Дикань запропонував під час наради голів фракцій із міським головою Олександро Мамаєм підняти це питання і спробувати відшукати кошти оперативно.

Частина депутатів, присутніх на комісії, у тому числі – голова фракції «Опозиційної платформи За життя» у міській раді Оксана Деркач, підтримали пропозицію Диканя. Крім цього, Оксана Деркач прокоментувала можливість залучення коштів із державного бюджету народними депутатами.

-Я попередньо спілкувалася із народним депутатом Анастасією Ляшенко. За її словами, поки що можливості запустити таку програму на державному рівні немає! – констатувала Деркач.

Присутній на комісії депутат Київської у Полтаві районної ради Сергій Савенков, який кілька років підіймав питання колекторів на Садах-2, зазначив, що за інформацією «Полтававодоканалу» на ремонт усіх аварійних колекторів у місті потрібно 1,2-1,3 мільярди гривень.

-Історія із цим колектором тягнеться кілька років. Торік вони розрили цей колодязь, усе літо був жахливий сморід по стояках усього будинку. Я звертався із депутатським зверненням до «Полтававодоканалу», але у них просто не було грошей на цей ремонт. Минулого року ми не могли із міського бюджету взагалі виділити якесь фінансування, у зв’язку із ситуацією із карантином та поширенням COVID-19. Зараз питання лише у грошах, тому все у руках нового депутатського корпусу та міського голови, - говорить колишній депутат міської ради Юрій Бойко.

Зрештою, після тривалого обговорення члени комісії прийняли подвійне рішення. По-перше, у міській раді таки створять вищезазначену робочу групу, яку очолить Едуард Волков. По-друге, питання оперативного ремонту колектора піднімуть на сьогоднішній нараді голів фракцій із Олександром Мамаєм. Одним із цих шляхів проблему пообіцяли вирішити.

Щоб стежити за усіма актуальними новинами, підпусуйтеся на  наш Telegram

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #місто #колектор #ремонт #Левада #Миру #Полтававодоканал #депутати #комісія
Останні новини
Оголошення
live comments feed...