• Головна
  • На ремонт шкільних туалетів у Полтаві необхідно виділити 9 мільйонів гривень
16:34, 17 лютого 2021 р.
Надійне джерело

На ремонт шкільних туалетів у Полтаві необхідно виділити 9 мільйонів гривень

На ремонт шкільних туалетів у Полтаві необхідно виділити 9 мільйонів гривень

Сьогодні відбулося засідання постійної комісії з питань розвитку культури, освіти, фізкультури, спорту та молодіжної політики, підтримки ветеранів війни та учасників АТО, соціального захисту населення, охорони здоров'я, материнства і дитинства, яку провела її голова Маріанна Соліман. На порядку денному комісії – розгляд поточних та планових питань, а також пропозицій щодо включення питань до проєкту порядку денного сесії Полтавської міської ради восьмого скликання.

Так, під час засідання було розглянуто та прийнято до відома петицію № 569 щодо обладнання шкільних туалетів перегородками та сидіннями для унітазів та ряд звернень депутатів міської ради – Катерини Бабіч, Юлії Костенко, Вікторії Лози.

Історія почалася ще влітку минулого року, відколи соцмережами поширили  фото з 27 міської школи, де було зроблено капітальний ремонт, зокрема і в туалеті, але жодних перестінків чи кабінок у вбиральні не встановили. Відтак, батьки  просили міську владу оперативно втрутитися.

«Відкритість туалетів викликає у дітей, особливо учнів молодших класів, дискомфорт. Багато школярів узагалі не користуються шкільним туалетом, щодня зазнаючи моральних і фізіологічних страждань» - писали батьки у відповідній петиції.

За інформацією голови комісії Маріанни Соліман, заміни кабінок у вбиральнях потребують 27 шкіл, 20 з яких у Полтаві. Встановлення дверей - 19 шкіл. Також у 29 школах навіть службові туалети потребують капітального або поточного ремонту.

На ремонт шкільних туалетів у Полтаві необхідно виділити 9 мільйонів гривень, фото-1

Про те, чи зрушили проблему з мертвої точки розповіла учасникам засідання начальник управління освіти і науки Оксана Небрат:

На ремонт шкільних туалетів у Полтаві необхідно виділити 9 мільйонів гривень, фото-2

«Питання встановлення перегородок та кабінок у вбиральнях питання не тільки гігієни а гідності дитини. Розуміючи це, На 2021 рік управління освіти і науки підготувало проектно – кошторисну документацію на капітальний ремонт вбиралень у шести закладах середньої освіти, серед яких чотири заклади, де навчається понад тисяча учнів. Таким чином, ремонтом планується охопити 58 вбиралень. Це буде капітальний ремонт, і це будуть вбиральні, які відповідають усім нормам. Загалом на цю потребу потрібно понад 9 мільйонів 350 тисяч гривень. Капітальний ремонт передбачає заміну водопровідної системи, кахлів тощо. Це не тільки встановлення кабінок та перестінків» .

Капітальні ремонти цьогоріч будуть проведені у 2, 20, 28, 31, 32, 33 школах.

Разом з тим, зауважує Оксана Трибрат, у деяких закладах міста у шкільних вбиральнях перестінки вже були встановлені минулого року в рамках аварійно - поточних ремонтних робіт. Отже там потрібно тільки встановити двері.

« У цьому випадку проектно - кошторисна документація не потрібна, керівник закладу робить подання, і кошти йому виділять. Торік виділили 190 тисяч. Тобто ті заклади, у яких іще не встановлені дверцята, можуть ці кошти отримати. Водночас, зауважу, що зробити капітальний ремонт в усіх вбиральнях шкіл за один рік не можливо. Тим більше, що до вже існуючих міських закладів, до нас приєдналися ще 12 шкіл територіальної громади» - розповіла Оксана Трибрат.

У цьому випадку, наголосила депутатка Катерина Бабіч , батьківські комітети не повинні стояти осторонь, і мають проконтролювати, аби керівництво школи надало подання до управління освіти і науки щодо фінансування.

« Я так і не можу зрозуміти, яка ж сума закладена на цей так званий фонд аварійно поточних робіт, а тим часом маю 15 звернень від батьківських комітетів» - також зауважила Катерина Бабіч.

Депутатка Вікторія Лоза:

«Торік ми фінансували такі роботи, і це було у серпні. Але зараз, на початку року стверджувати, що знайдуться гроші з фонду аварійно – поточних робіт дещо зарано. А якщо станеться якась непередбачувана ситуація, куди ці кошти будуть терміново необхідні, щось протече тощо? Ми будемо бачити у другій половині року, будуть у фонді гроші чи ні. Тобто ніхто не має сумніву, що проблему потрібно вирішувати, але планувати на це кошти окремим пунктом».

Депутатка Оксана Деркач: «Ця проблема має і психологічний аспект, те що питання важливе і його треба вирішувати сумніву немає. Але необхідний системний підхід, і чітко розпланувати, скільки потрібно коштів і надалі».

Депутатка Юлія Костенко: «Серед інших закладів не забуваймо,  що ми повинні створити гідні умови і для сільських школярів, адже за законом навіть якщо школа у сільській місцевості, туалет має бути у приміщенні».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#школа #вбиральні #ремонти
Оголошення
live comments feed...