• Головна
  • На Полтавщині створили регіональний склад для зберігання вакцини від COVID-19
18:30, 16 лютого 2021 р.
Надійне джерело

На Полтавщині створили регіональний склад для зберігання вакцини від COVID-19

На Полтавщині створили регіональний склад для зберігання вакцини від COVID-19

Наявні вакцини від COVID-19 потребують різних температурних режимів зберігання. -60… -80°C Таких умов вимагають вакцини виробництва Pfizer/BioNTech.

За результатами тендеру обрано приватну логістичну компанію, яка має відповідний досвід логістики медичних препаратів у наднизьких температурах. Ця компанія має е достатню кількість обладнання для дотримання вимог холодового ланцюга, а також надає спеціалізований транспорт для доставки вакцини до регіональних центрів.

Розвозити вакцину будуть щотижня, суворо дотримуючись температурного режиму.

В обласних центрах для вакцини підготовлено 25 складів. Вакцини мають бути використані протягом 5 днів з моменту надходження на склад, оскільки там вони будуть зберігатися за температури +2 до +8°C.

У районах вакцину не зберігатимуть. Зі складів регіонального рівня її щодня забиратимуть мобільні бригади відповідно до попередньо складеного маршруту виїзду та реєстру людей, які отримуватимуть щеплення.

-20°C

Зберігання вакцин за температури -20°C здатне забезпечити Державне підприємство «Укрвакцина» (підприємство також розмитнює препарати, а потім зберігає на центральному складі). У холодильному обладнанні ДП «Укрвакцина» за -20°C можна зберігати до 3 000 000 доз вакцини. Окрім того, ДП «Укрвакцина» може доправляти вакцини до регіональних складів.

+2…+8°C

Такий температурний режим також забезпечить ДП «Укрвакцина». Підприємство має потужності для прийняття на склад і зберігання одночасно до 30 000 000 доз, а також спеціалізований транспорт для доставки в обласні центри.

У регіонах працюватимуть 25 закладів, які можуть зберігати обсяг препаратів дво- чи тримісячної потреби.

У районах також передбачено 490 пунктів, в яких може зберігатися обсяг препаратів для задоволення потреби у вакцині до 2–4 тижнів. Розподіл вакцини відбувається відповідно до наказу МОЗ України на

Розподіл вакцини відбувається відповідно до наказу МОЗ України на 25 обласних центрів. За наказом МОЗ України обласні центри готують відповідні регіональні розпорядження для розподілу на районний рівень.

Нагадаємо, у Полтаві створили і 53 пункти щеплення 

Публікація створена за сприяння Комунікаційного центру вакцинації від COVID-19 при

Центрі громадського здоров’я vaccination.covid19.gov.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вакцинація #населення #кронавірус
Оголошення
live comments feed...