• Головна
  • 15 лютого – Міжнародний день дітей, хворих на рак. Яка ситуація на Полтавщині?
19:29, 15 лютого 2021 р.
Надійне джерело

15 лютого – Міжнародний день дітей, хворих на рак. Яка ситуація на Полтавщині?

15 лютого – Міжнародний день дітей, хворих на рак. Яка ситуація на Полтавщині?

Офіційно 15 лютого вважається Міжнародним днем дитини, хворої на рак, із 2003 року . Основна мета цього дня – покращити інформування суспільства про проблеми дитячих онкологічних хвороб.

Рівень дитячої онкозахворюваності протягом останніх років коливається від 10,2 до 13,8 випадків на 100 тис. дітей. Перше місце посідають лейкози та лімфоми (частка їх коливається від 30 до 45%), на другому місці – злоякісні новоутворення головного мозку (17-19%), на третьому місці– нефробластоми (14-15%). Дитячий рак в сучасних умовах виліковний у 75- 80% випадків. У 85% дітей хвороба переходить у ремісію. Про це розповідає лікар-гематолог дитячий консультативної поліклініки КП «Полтавська обласна дитяча клінічна лікарня Полтавської обласної ради» Наталія Гурська.

« На диспансерному обліку у Полтавській області станом на 01.01.2021 року перебувають 214 дітей зі злоякісними захворюваннями. В структурі злоякісних новоутворень у дітей (віком до 18 років) у 2020році перше місце займають гемобластози (93 дитини). Друге місце посідають злоякісні новоутворення головного мозку – 32 дитини. На третьому місці – нефробластоми (22 дитини). В останні роки рівень дитячої захворюваності по області становить: 2019 рік -13,3 на 100 тис. дитячого населення; 2018 рік – 17,3 на 100 тис. дитячого населення» - розповідає Наталія Гурська.

Ніхто не застрахований від хвороби стовідсотково. Але можна збільшити шанси на одужання, якщо дізнатися про рак якомога раніше – вважає пані Наталія. Онконастороженість має бути обов’язковою частиною турботи про дітей як у лікарів, так і у батьків.

Симптоми раку часто нагадують поширені дитячі захворювання. Останні роки все частіше захворювання розпочинається та протікає безсимптомно. Педіатру, сімейному лікареві потрібно ретельно збирати анамнез та оглядати дитину з обов’язковою пальпацією периферичних лімфатичних вузлів, призначати необхідні обстеження, направляти на консультацію до гематолога або онколога для уточнення діагнозу та вирішення подальшої тактики лікування в профільному відділенні.

« Діагностувати рак завжди складно. Ніхто не вимагає від педіатрів вміти лікувати рак, нехай педіатр направить 20 дітей до онколога і помилиться у 19 випадках, але один раз не помилиться, і це допоможе врятувати дитяче життя» підкреслює Наталія Гурська і зауважує: батькам варто звернути увагу на такі симптоми:

– постійна висока температуратіла більше, ніж два тижні, або підвищення температури одноденно до фебрильних цифр 2-3 рази на місяць без видимої причини;

– втрата ваги, блідість шкіри, слабкість, швидка втомлюваність, легко з’являються синці чи носова кровотеча;

– біль у кістках, суглобах, спині переважно в нічний час;

– неврологічні ознаки: зміни та погіршення ходи, рівноваги чи мовлення, двоїння в очах, поява косоокості чи виряченості очей, головний біль більше, ніж два тижні з блюваннями чи без нього, збільшення розмірів голови;

– збільшення лімфатичних вузлів на шиї, в паху, під пахвами.

При наявності хоча б одного з симптомів потрібно негайно звертатись до лікаря.

« Проблема полягає в тому, що батьки звертаються до лікарів не вчасно. Ще гірше, коли відмовляються вірити, що в їхньої дитини онкологічне захворювання, і вдаються до нетрадиційних методів лікування, тим самим втрачають цінний час. Довіра і комунікація батьків з лікарями – запорука ефективного лікування і одужання дитини» - підсумувала Наталія Гурська.

Читайте також: Хірурги третьої лікарні виконали надскладну лапароскопічну операцію.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#онкологія #діти #лікування
Оголошення
live comments feed...