10:28, 12 квітня 2013 р.
З початку року в області зареєстровано 39 кіберзлочинів
В наш час актуальним для міліції залишається питання протидії злочинам у сфері телекомунікації та обігу протиправного контенту, інформаційної безпеки і платіжних систем, електронної комерції та господарської діяльності.
Необізнаність, брак інформації та надмірна довіра штовхає людей на необдумані вчинки – громадяни потрапляють «на гачок» шахраїв, втрачають заощаджені гроші, а разом з ними - і довіру до світу нанотехнологій.
«Потрібно вміло користуватися прогресивними технологіями, які зараз заполонили наш простір!» - розповів на прес-конференції в обласному управлінні міліції Олександр Кравченко, начальник сектору боротьби з кіберзлочинністю УМВС. Він поінформував представників ЗМІ щодо стану протидії та профілактики кіберзлочинності на Полтавщині.
«З початку 2013 року зареєстровано 39 кримінальних проваджень за лінією кіберзлочинності, - повідомив Олександр Миколайович, - аналізуючи діяльність підрозділу можу сказати, що 23 % кримінальних проваджень становлять правопорушення у сфері використання комп’ютерів, систем та комп’ютерних мереж і мереж електрозв’язку, 30,7 % - факти вчинення шахрайства з використанням електронних платіжних систем, 25,6 % - факти учинення шахрайства при купівлі в мережі Інтернет, по 2,5 % - факти надання послуг у сфері грального бізнесу та розповсюдження незаконного контенту та наркотиків.»
Найдоцільніший спосіб убезпечити себе від кіберзлочину, на думку Олександра Кравченка, це тримати свої персональні дані в повній таємниці.
«Для кіберзлочинів типовим є одночасне нанесення шкоди потерпілим в різних регіонах держави, - розповів начальник сектору. - Спритники – це переважно прогресивна молодь, яка ще зі шкільної парти добре освоїла ази інформатики. Найпоширенішими злочинами зараз є недотримання умов покупки товарів через мережу Інтернет, дистанційне зняття коштів за допомогою банківської послуги «Операція без картки» та інших послуг, шляхом входження в довіру й витребування інформації по картковому рахунку, розповсюдження порнографії в мережі Інтернет, злочини в системі дистанційного банківського обслуговування — втручання в систему «Клієнт-банк», неправдиве повідомлення особі про загрозу у житті, здоров’ї близьких родичів, а також так званий «скімінг» — зчитування інформації з магнітної стрічки кредитної карти за допомогою «скімера»».
Андрій Алєксєєв, представник служби безпеки КБ «ПриватБанк», який взяв участь у прес-конференції, склав 9 основних заходів безпеки, які можуть убезпечити громадян від дій Інтернет-зловмисників:
1) Бути завжди на зв’язку з банком. У разі втрати чи ставши жертвою шахраїв, потрібно негайно повідомити банк про ситуацію з карткою. Кожна хвилина в даній ситуації може бути вирішальною.
2) На зворотній стороні картки має бути ваш підпис. При розрахунку в торговій мережі продавець звірить ваш підпис в чеку з підписом на картці. Якщо хтось захоче розрахуватися вашою карткою, продавець одразу помітить неправду.
3) Не зберігайте пін-код в доступному місці. Краще запам’ятати його та знищити. Дуже часто люди поважного віку зберігають пін-код разом з карткою. Це працює лише на руку зловмисникам.
4) Ніколи не просіть сторонніх осіб допомогти зняти гроші. Ніхто не повинен знати ваші персональні дані.
5) Стежте, щоб на банкоматі не було сторонніх предметів - «скімерів».
6) Не користуйтеся в Інтернеті «фішинговими» сайтами – ще один вид кіберзлочину, метою якого є отримання доступу до конфіденційної інформації користувача – логінами та паролями.
7) Ніколи не повідомляйте реквізити карти третім особам.
8) Не відправляйте коди входів, які до вас приходять в повідомленнях на мобільний телефон, стороннім особам.
9) В разі будь-якої підозри у нечесних намірах сторонніх осіб відносно вашої картки негайно повідомляйте до міліції та служби безпеки вашого банку. Спільними зусиллями міліція та банк може швидко «вирахувати» кіберзлочинця.
На завершення робочої зустрічі представників медіа з правоохоронцями кожен журналіст мав змогу задати питання. Зокрема, журналістів цікавили реальні приклади з життя, коли люди потрапляти на гачок Інтернет-шахраїв. Юрій Сулаєв, начальник відділу зв’язків з громадськістю УМВС, навів низку фактів ошуканства на Полтавщині та запевнив, що міліція готова протистояти кіберзлочинності і для цього створені всі умови, головне щоб громадяни не замовчували інформацію та вчасно зверталися за допомогою.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Як відновити волосся після літа: професійна косметика в допомогу
Новини компаній
15:44
15:00
Спецтема
Оголошення
11:21, 5 грудня
10:32, 3 грудня
09:16, 7 грудня
09:08, 27 листопада
09:20, 29 листопада
11
live comments feed...