• Головна
  • У Полтаві обговорили Програму підтримки ветеранів війни: що пообіцяла влада?
17:30, 15 лютого 2021 р.
Надійне джерело

У Полтаві обговорили Програму підтримки ветеранів війни: що пообіцяла влада?

У Полтаві обговорили Програму підтримки ветеранів війни: що пообіцяла влада?

У Полтавській міській раді минулого тижня обговорили комплексну програму соціальної підтримки учасників АТО/ООС, членів їх сімей, родин загиблих та зниклих безвісти. За круглим столом зібралися депутати всіх фракцій міської ради (за винятком представників «Опозиційної платформи За життя»).

Презентувала Програму Оксана Коляда, ексміністерка у справах ветеранів, голова ГО «Простір можливостей».

Вона зокрема розповіла, що у багатьох областях та містах країни вже почали запроваджувати подібні програми, але у жодному місті іще немає комплексної. Такої Програми, яка б не лише включала питання медичної та соціальної реабілітації ветеранів, але й містила б пункти щодо сприяння у створенні власної справи, фінансових та юридичних консультацій, облаштування спільного ветеранського простору тощо.

Також Оксана Коляда розповіла, що обговорюючи питання ветеранів, потрібно говорити не лише про чоловіків, адже із 430 000 учасників АТО/ООС – майже 19 000 жінок.

Згадуючи досвід інших областей, голова «Простору можливостей» розповіла про створення мобільних бригад у Волинській області. Учасники бригад за рік здійснили 700 виїздів до ветеранів, які опинилися у кризовій ситуації.

-При цьому, якщо ветеранові допомагали представники бригад, він потім повинен був сам відїздити 10 виїздів, щоб вже допомогти іншим побратимам, - розповіла Оксана Коляда.

Далі присутні на зустрічі депутати та представники громадських організацій обговорили питання, важливі для Полтави та усієї новоствореної ОТГ. Зокрема, депутат від «Слуги народу» Вадим Ямщиков зауважив, що територіальній громаді терміново потрібно змінювати статут.

Адже у протилежному випадку ветерани, які живуть у приєднаних до Полтави селах, не зможуть ставати у чергу на житло та користуватися іншими соціальними гарантіями.

Інша депутатка від «Слуги народу» - Катерина Бабіч – заявила, що готова організувати круглий стіл у форматі «Влада-бізнес-ветерани» для сприяння у створенні, розвитку та підтримці бізнесових проектів.

Міський голова Олександр Мамай наприкінці зустрічі заявив, що чекає представників ветеранських організацій після завершення обговорення ними деталей Програми

-Обираєте керівний склад, приходите до мене – ось наші пропозиції. Те що я особисто вирішу, я вирішу, що ні – я зберу депутатський корпус і це питання поставлю, - пообіцяв Мамай.

Також Олександр Мамай запевнив, що міська рада може знайти одну-дві ставки для радника чи помічника, який буде займатися питаннями захисників України. Крім цього, міський голова зауважив, що муніципальну варту, якщо вона буде у Полтаві, потрібно створювати із учасників АТО/ООС.

Як дізналися наші журналісти, сьогодні має відбутися координаційна рада між представниками понад двадцяти ветеранських організацій міста. За її результатами представники ветеранів зустрічатимуться із міською радою. Про результати ми обов'язково напишемо у нашому виданні.

Підпишіться на наш Telegram, щоб не пропускати важливих новин.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #ветерани #програма #обговорення #місто #депутати
Оголошення
live comments feed...