• Головна
  • У Хоролі вшанували загиблих радянських військовополонених
16:13, 11 квітня 2013 р.

У Хоролі вшанували загиблих радянських військовополонених

У Хоролі відбувся мітинг-реквієм по загиблим в’язням фашистського концтабору «Хорольська яма»

Сьогодні в Хоролі біля меморіалу «Хорольська яма» відбувся мітинг-реквієм з нагоди Міжнародного дня звільнення в’язнів фашистських концтаборів, який традиційно відзначається 11 квітня.

До жителів Хоролу та гостей міста звернулись з промовою заступник — керівник апарату Полтавської ОДА Валерій Пархоменко та голова Хорольської РДА Сергій Полупан. Вони наголосили на тому, що не можна забувати якою важкою ціною дісталась нашому народу перемога, і тих людей, що заплатили за неї своїм життям.

Перед присутніми виступив голова Глобинської організації ветеранів Іван Мошляк:

— Мені під час війни перепало менше ніж іншим, — сказав він,- тому, що я 1924 року і на 1941 рік мені було всього 16 років. Я на собі відчув, що таке фашистська окупація, і потрапив на фронт уже 1943 році. Можу сказати, що ми перемогли лише тому, що слова «дружба народів» не були для нас пустими. Ми не розбирали хто українець, хто казах, а хто росіянин. Ми сиділи в одному окопі, їли з одного котелка та курили одну цигарку. І ті, кому долею судилося пройти через концтабори, також не ділилися за націями, а намагалися спільно перенести тяготи полону. І тепер на цьому святому місці я закликаю всіх об’єднатися заради розбудови нашої держави України!

Учениця Хорольського навчально-виховного комплексу Олена Стовпа, прочитала присутнім вірш нині покійної хорольської поетеси Любові Борової про тяжку долю радянських військовополонених.

Після мітингу відбувся молебен за душі невинно убієнних, та покладання квітів до меморіалу.

Довідково. В 1941 році в ямі, яка утворилася внаслідок роботи Хорольського цегельного заводу, нацисти влаштували «табір смерті», в який зігнали солдат Південно-західного фронту, що потрапили у полон у так званому «Київському котлі». За час існування табору у ньому загинули близько 90 тис. радянських військовополонених.

Оголошення
live comments feed...