• Головна
  • Тарифи на теплоносії лишаться на рівні 2019 року - Олег Синєгубов
15:30, 9 лютого 2021 р.
Надійне джерело

Тарифи на теплоносії лишаться на рівні 2019 року - Олег Синєгубов

Тарифи на теплоносії лишаться на рівні 2019 року - Олег Синєгубов

9 лютого о 14:00 Полтавська облдержадміністрація провела брифінг щодо забезпечення сталого рівня цін на газ для підприємств теплопостачання.

Спікери – голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов, заступник голови Полтавської обласної ради Олексій Чепурко та в.о. гендиректора «Полтаватеплоенерго» Олександр Олексенко. 

Переглянути брифінг ви можете тут:

Як повідомив Олег Синєгубов, сьогодні президент України Володимир Зеленський підписав Меморандум разом із Асоціацією міст України, Урядом, профільним міністерством регіонального розвитку, «Нафтогазом» та НКРЕКП. 

«Меморандум має на меті врегулювати питання щодо компаній, підприємств, що надають послуги теплопостачання населенню. Було досягнуто домовленості, що ціна на теплоносії у 2020-2021 опалювальному сезоні збільшуватися не буде. Вона залишиться на рівні 2019 року. Щодо ціноутворення тарифів на газ: тариф має бути економічно обгрунтований, аби підприємство мало можливості виконувати свої послуги. Зараз ціна на газ стала – 6.99 грн за кубометр. І вся та різниця, що утвориться між тарифами – які є і які мають бути – не  буде покладена на бюджети органів місцевого самоврядування», - повідомляє Олег Синєгубов.

Наразі всі сторони Меморандуму напрацьовуватимуть нормативну базу щодо вирішення цього питання надалі. Це можливий продаж газу у літній період, аби компенсувати різницю, що утвориться. 

Щодо інших тарифів - створена робоча група, яка вивчатиме тарифоутворення на  КП «Полтаватеплокомуненерго» та КП «Полтававодоканал». За результатами роботи цієї групи планують провести ще один брифінг, де відзвітують про виконану роботу.

Також Олександр Олексенко зауважив, що тарифи на теплопостачання і постачання гарячої води будуть такими ж, як і в 2019-2020 році. Проте, додав Олег Синєгубов, так як з 2015 року державою була встановлена монополія на ціноутворення, утворилася різниця між тарифами – тими, які є і мають бути. Ця різниця тривалий час не погашалася. Зараз вищеназвані підприємства мають створити механізми компенсації різниці, аби і надалі виконувати свої функції належним чином. Одним із таких є оновлення мереж, які зроблять підприємства більш енергоефективними.

Як зауважив Олег Синєгубов, ситуація по «Теплокомуненерго» краща, ніж в «Полтававодоканал». Проте мережі обох підприємств потребують оновлення та удосконалення. 

«Після досліджень робочої групи, будемо говорити з головами фракцій, говоритимемо про залучення коштів з бюджету, з міжнародними кредиторами тощо. Ми хочемо привести мережі до вимог сьогодення та удосконалити їх. Для цього вже вивчаємо міжнародні практики», - повідомив голова Полтавської ОДА.

Під час брифінгу окремо обговорили питання про зустрічі із населенням щодо питання про тарифи на розподіл газу.

«Дійсно зараз поставало питання щодо ціни на розподіл газу. ОДА та облрада – на боці населення. Ми подавали заперечення до НКРЕКП, де зазначали, що ціна на розподіл газу зависока та необґрунтована. Також  зустрічалися на засіданнях облради всіх облгазів Полтавщини, написали низку пропозицій щодо зміни чинного законодавства, тарифоутворення і процедури розгляду тарифів та їх затвердження. Вчора була остання зустріч із представниками громадськості, під час якої сфорсмулювали низку вимог до влади. Частина питань вже вирішена, частиною ще займаємося. Ми впливаємо в межах своєї компетенції на ціноутворення тарифів та розподіл природного газу», - повідомив Олег Синєгубов.

Читайте також: НКРЕКП зменшила тарифи на розподіл газу

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#газ #розподіл #тарифи #ціни #полтава
Оголошення
live comments feed...