• Головна
  • До Полтави завітав посол Республіки Молдова в Україні пан Іон Стевіле
13:04, 11 квітня 2013 р.

До Полтави завітав посол Республіки Молдова в Україні пан Іон Стевіле

З дводенним візитом до Полтавської області прибув Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Молдова в Україні пан Іон Стевіле.

В ході візиту відбулась зустріч Посла з керівництвом області за участі голови облдержадміністрації Олександра Удовіченка, голови обласної ради Івана Момота, заступника голови облдержадміністрації Олени Адамович та начальника управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності облдержадміністрації Дмитра Орлова.

Під час зустрічі було обговорено перспективи подальшої співпраці. Голова облдержадміністрації Олександр Удовіченко ознайомив гостя з Полтавською областю, її економічним та культурним потенціалом, окреслив пріоритетні напрямки розвитку області.

Пан Посол поінформував про зацікавленість у розширенні міжрегіональної співпраці між містами Полтавщини та Республіки Молдова, успішним прикладом якої є співробітництво громад міста Комсомольська Полтавської області та міст Унгень та Орхей Республіки Молдова.

В рамках свого візиту до області пан Посол візьме участь в урочистому відкритті Міжнародного молодіжного «traіning-camp-2013» та Міжнародних молодіжних форумів «Слов’янський союз дитячої дипломатії» та «Партнерів єднає мелодія пісні» у місті Комсомольську.

Дипломатичні відносини між Україною та Республікою Молдова були встановлені 10 березня 1992 року. З нагоди 20-річчя встановлення дипломатичних відносин планується провести у 2013 році Дні культури України в Республіці Молдова, а у 2014 році – Дні культури Республіки Молдова в Україні.

Зовнішньоторговельний оборот товарів Полтавщини з Республікою Молдова за 2012 рік становив 28,52 млн. дол. США. У 2012 році відбулося збільшення обсягу імпорту з цієї країни до Полтавської області на 55,9% порівняно з попереднім роком.

Громада міста Комсомольськ Полтавської області співпрацює з громадами міст Унгень та Орхей Республіки Молдова в рамках укладених Угод про співробітництво.

У минулому році делегації міст-побратимів Комсомольська: Орхей та Унгень взяли участь у Міжнародних молодіжних муніципальних слуханнях - 2012 та Міжнародному благодійному фестивалі «Діти - дітям» (м. Комсомольськ).

Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського співпрацює з Молдавським державним університетом, Молдавською економічною академією та Технічним університетом Молдови.

У 2012 році Полтавський національний педагогічний університет уклав Угоду про співробітництво з Університетом політичних і економічних європейських знань ім. Константина Стере (Молдова)

 

Оголошення
live comments feed...