• Головна
  • Чи святкуватимуть полтавці 14 лютого День Валентина? (ОПИТУВАННЯ)
12:00, 7 лютого 2021 р.
Надійне джерело

Чи святкуватимуть полтавці 14 лютого День Валентина? (ОПИТУВАННЯ)

Чи святкуватимуть полтавці 14 лютого День Валентина? (ОПИТУВАННЯ)

14-го лютого в різних країнах світу відзначають День святого Валентина, інші назви – День закоханих, Валентинів день. За легендою, це свято присвячене пам'яті християнського священика Валентина, який жив у ІІІ столітті за часів правління імператора Клавдія ІІ. Войовничий імператор нібито заборонив воїнам одружуватися, щоб вони не відволікалися від основного обов’язку – війн за імперію. А священик Валентин, попри заборону, продовжив таємно вінчати всіх охочих. І нібито за це був страчений саме 14-го лютого.

Українська Вікіпедія говорить про те, що насправді у римо-католиків є 16 Святих Валентинів і ще дві Святих Валентини. А, так званого, покровителя закоханих нібито вилучили із календаря святих як такого, чию історичність взяли під сумнів.

За іншою легендою, винахід «валентинки» приписують герцогу Орлеанському Шарлю. У 1415-му році, перебуваючи у полоні, він із лондонської в’язниці нібито надсилав своїй дружині віршовані послання. Одну із таких «валентинок» зараз зберігають у Британському Музеї.

Попри дискусій щодо історичності свята, його відзначають у багатьох країнах світу. Також зі святом повязують чимало легенд та прикмет. Так, у Англії існувало повіря, що той чоловік, якого дівчина першим зустрічала 14-го лютого, мав стати її Валентином. Проте дівчата знайшли вихід із цієї ситуації – цілий день гуляли із зав’язаними очима.

У Італії 14-го лютого називають «солодким» днем і вважають за обов’язок дарувати коханим солодощі.

Поляки у цей день відвідують місто Познань, у якому, за повірям, лежать мощі Святого Валентина та висить його ікона. Вони вірять, що проща до св. Валентина допомагає у любовних справах.

У Японії на День святого Валентина жінки та дівчата дарують своїм чоловікам та хлопцям солодощі, переважно, шоколад.

У багатьох країнах світу цього дня прийнято дарувати «валентинки» - сердечка із побажаннями. Їх іноді дарують не лише коханим, але і друзям.

В Україні День святого Валентина впродовж останніх років є популярним святом. Подружні пари та закохані цього дня обмінюються подарунками та «валентинками».

Втім, чимало людей вважають, що 14 лютого – це штучно створене свято, яке просто змушує людей витрачати додаткові кошти.

А як гадаєте ви? Беріть участь у нашому традиційному опитуванні та залишайте коментарі під цієї публікацією у наших соцмережах. Заздалегідь дякуємо за вашу активність. І, звісно, бажаємо вам бути коханими і дарувати та отримувати подарунки від коханих не лише у якийсь спеціальний день)

Нагадаємо, раніше ми розповідали вам реальні історії полтавських закоханих.

Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Чи відзначаєте ви День Святого Валентина?
проголосували 72 відвідувачів
Так
36,1%
Ні
55,6%
Це - суто комерційне свято для заробляння грошей
8,3%
#День Валентина #закохані #святий #легенда #опитування #Полтава #свято
Оголошення
live comments feed...