• Головна
  • Минулого року понад півтори тисячі громадян притягли до адміністративної відповідальності за ухилення від строкової служби
17:31, 5 лютого 2021 р.
Надійне джерело

Минулого року понад півтори тисячі громадян притягли до адміністративної відповідальності за ухилення від строкової служби

Минулого року понад півтори тисячі громадян притягли до адміністративної відповідальності за ухилення від строкової служби

Навесні до Збройних Сил України з Полтавщини планують відправити понад 700 осіб. Загалом же сам призов на строкову військову службу в 2021 році проводитимуть в умовах перехідного періоду адміністративної реформи, реформування військових комісаріатів у територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, невизначеності законодавчої бази, карантинних обмежень.

Про все це розповів військовий комісар Полтавського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Дмитро Губський на розширеному засіданні колегії обласної державної адміністрації.

При кожному районному, міському територіальному центрі комплектування на базі ЦРЛ створюються призовні комісії.

«Нині районними (міськими) територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки визначено мінімально необхідну кількість призовників. До початку відправок, 1 квітня 2021 року до складу команд молодого поповнення потрібно зарахувати 778 осіб» - поінформував Дмитро Губський.

Також він зауважив, що планові завдання з призову громадян на строкову військову службу в області в 2020 році виконані на 100%.

Найкраще спрацювали призовні комісії Чутівського, Козельщинського, Гадяцького, Глобинського, Диканського, Зіньківського, Хорольського, Лохвицького, Полтавського районів та міста Горішні Плавні.

Разом з тимпротягом 2020 року притягнено до адміністративної відповідальності за ухилення від військової служби 1633 особи. Щодо 28 громадян матеріали передано на порушення кримінальних справ, із них: притягнуто до кримінальної відповідальності за статтею 335 КК України – 25; відмовлено в порушенні кримінальної справи за відсутністю складу злочину – 3.

ДОВІДКОВО:

1. Адміністративна відповідальність

Стаття 210.Порушення військовозобов'язаними чи призовниками законодавства про військовий обов'язок і військову службу

Порушення військовозобов'язаними чи призовниками правил військового обліку, неявка їх на виклик до військового комісаріату без поважних причин або несвоєчасне подання в обліковий орган, де вони перебувають на військовому обліку, відомостей про зміну місця проживання, освіти, місця роботи, посади, а також порушення порядку проходження навчальних зборів (занять) у навчальних закладах Товариства сприяння обороні України та професійно-технічних навчальних закладах - тягнуть за собою накладення штрафу від п'яти до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті або частиною першою статті 211 цього Кодексу, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, - тягне за собою накладення штрафу від десяти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Стаття 211. Умисне зіпсуття обліково-військових документів чи втрата їх з необережності

умисне зіпсуття або недбале зберігання військовозобов'язаними і призовниками обліково-військових документів (військових квитків і посвідчень про приписку до призовних дільниць), яке спричинило їх втрату, -

тягне за собою накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Повторне протягом року вчинення порушення з числа передбачених частиною першою цієї статті або частиною першою статті 210 цього Кодексу, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, - тягне за собою накладення штрафу від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Стаття 211-1. Неявка на виклик у військовий комісаріат

Неявка громадян на виклик у військовий комісаріат без поважних причин для приписки до призовної дільниці - тягне за собою накладення штрафу до одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

2. Кримінальна відповідальність.

Стаття 335. Ухилення від призову на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу

Ухилення від призову на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу - карається обмеженням волі на строк до трьох років.

Читайте також: На Полтавщині призовникам робитимуть ІФА тести на коронавірус

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#призовники #амрія #воєнкомат
Оголошення
live comments feed...