18:30, 4 лютого 2021 р.
Надійне джерело
У Полтаві навчають дітей збирати та програмувати роботів, створювати систему "розумний будинок" та моделювати 3D-персонажів у віртуальній реальності (ФОТО, ВІДЕО)
Погодьтеся, зараз проблематично відірвати дітей від комп’ютерів та смартфонів. Щойно у них випадає нагода, вони пірнають у комп’ютерні ігри або "залипають" у відео на YouTube чи TikTok. Звісно, батьки борються із цим по-різному – обмежують час, намагаються домовитися, переконати дітей у тому, що можна знайти щось корисніше для витрачання часу. Часто такі розмови не приносять очікуваного результату. Дітей, попри всі аргументи, більше цікавить не реальність за вікном, а вигаданий комп’ютерний світ або персонажі улюблених мультфільмів. І все було б дуже сумно, якби не існувала можливість поєднати потяг дітей до комп’ютерних ігор із користю та розвитком.
Саме цим, власне, і займається Мала Комп’ютерна Академія, яка розташовується на вулиці Соборності у Полтаві і є частиною Академії «ШАГ». «Тобто, ви пропонуєте відривати дітей від домашніх комп’ютерів, щоб вони сиділи за комп’ютерами у академії?», - запитають батьки. Насправді, ні. Програма академії складена так, що, власне, за комп’ютерами діти сидять далеко не весь час. Чим же вони тоді займаються? Зараз ми розповімо.
«Бої» роботів, «розумні» будинки та Інтернет речей
У академії дітей навчають цікавим і практичним речам. При цьому, заняття не обов’язково проходить за монітором комп’ютера. Навпаки, все найбільш цікаве у академії можна створити у реальності. Наприклад, учням видають набори Arduino чи Lego Mindstorms, з яких вони можуть зібрати власних роботів. А потім – самостійно запрограмувати їх та стежити за виконанням дій. Звісно, вийде це не у перший день навчання, проте спостерігати за результатом – надзвичайно цікаво. Виконуючи просту програму, робот може за заздалегідь заданими координатами доїхати до необхідної точки, забрати там вантаж та повернутися назад. Це, коли програма проста, а рівень лише початковий. А от вже на рівні Pro учні академії проводять між своїми роботами справжні бої або змагаються у роботофутболі.
Оскільки робототехніка – наука, яка стрімко розвивається впродовж останніх десятиріч, такі знання знадобляться випускникам академії у майбутньому. Цілком можливо, саме вони створюватимуть роботів, які завтра будуть допомагати нам у виконанні повсякденної роботи.
Ще одна корисна дисципліна, якої навчають дітей у академії – Інтернет речей. Головна його ідея у тому, що майже всі речі, які використовує людина у побуті чи роботі, можуть бути під’єднаними до мережі. І за заданими параметрами реагувати на зміну температури, вологості чи інших факторів. Діти, приміром, збирають систему «розумний будинок». У ній встановлюють спеціальні датчики температури, які автоматично регулюють підігрів підлоги. Також датчики через спеціальну програму можна підключити до смартфону. Повертається господар додому і за годину до цього вмикає підігрів підлоги до певної температури. Заходить в будинок, а там вже тепло. Учні академії також вивчають, як через спеціальну програму-аналізатор можна налаштувати автоматичний полив квітів у будинку. Коли ґрунт стає сухішим, автоматично вмикається полив. Так навіть у забудькуватого господаря будуть завжди свіжі квіти на вікні.
Інтернет речей – дисципліна, за якою майбутнє. Незабаром у наших будинках будуть холодильники, які самостійно замовлятимуть картоплю чи масло, коли вони закінчуватимуться. Або будинок сам відчинятиме двері, «побачивши» обличчя господаря через розташовані на вулиці камери відеоспостереження. Тому вивчаючи таку дисципліну, учні академії на крок випереджають інших однолітків на шляху до технологічного майбутнього.
Віртуальна реальність, герої із Minecraft та малюнки на екрані
Звісно, повністю обійтися без комп’ютерів у комп’ютерній академії неможливо. Однак навіть у дисциплінах, які вимагають проведення часу за монітором, справжня реальність поєднується із віртуальною. І учень навчається переносити об’єкти із реального світу у комп’ютерний – та навпаки.
Наприклад, учнів академії навчають створювати малюнки на графічних планшетах. Береш у руки спеціальний «олівець» і малюєш ним на графічному планшеті, а створене тобою зображення з’являється вже у електронному вигляді у спеціальній комп’ютерній програмі. Так у процесі навчання учень може отримати цілком практичні навички, які допоможуть йому у майбутньому працювати, приміром, дизайнером.
А якщо ваша дитина не любить малювати, але, наприклад, обожнює Minecraft? На цей випадок у академії також є дисципліни, які допоможуть змінити звичайне захоплення грою на практичний навик. У спеціальній програмі Tinkercad учні академії у віртуальній реальності створюють 3D-об’єкти – від ігрового персонажа до будинку чи ландшафту навколо нього. До речі, потім можна завантажити створену модель і за допомогою 3D-окулярів подивитися на неї «власними очима». Вивчення такої дисципліни стане хорошим фундаментом для майбутнього інженера, архітектора чи графічного дизайнера.
А ще в академії «ШАГ» є власна фото- відео- лабораторія. Її обладнали професійним освітленням, закупили сучасну техніку. І на спеціальних дисциплінах навчають дітей знімати відео та фото, обробляти знімки, створювати фотоколажі. Із такими навиками вже після завершення академії можна заробляти кишенькові гроші як фотограф. А у майбутньому, можливо, зробити отриманий навик своєю професією.
Спробувати деякі із зазначених вище занять можна навіть безкоштовно у форматі майстер-класів та відкритих уроків, які періодично організовує “Шаг” для дітей. Слідкувати за графіком запланованих заходів можна за цим посиланням.
Хто, як і коли може навчатися?
Після усього написаного вище у вас може виникнути кілька логічних запитань, на які ми можемо відповісти.
Хто може навчатися у Малій Комп’ютерній Академії?
Студенти від 9 до 12 років (навчаються 5 років) та студенти 13-14 років (навчаються 3 роки). У програмі поєднані предмети із трьох головних ІТ-напрямків: «Комп’ютерна графіка і дизайн», «Розробка програмного забезпечення» та «Мережі і Кібербезпека».
Чи обов’язково навчатися весь 3-річний чи 5-річний курс?
Насправді, ні. Все залежить від зацікавленості учня. Старші студенти можуть впродовж року спробувати кожну із дисциплін, вже із 15 років піти до «ШАГ» на професійне навчання і за 2,5 роки отримати професію та можливість заробляння коштів.
Можна відучитися рік-два і піти. Єдине, не можна приєднатися до навчання із 3-4 го курсу, тому що на перших вивчають базові речі. В основному, всі студенти академії закінчують програму повністю. Зараз у різних за віком групах паралельно навчаються близько шестисот дітей (у одній групі – до 15 дітей).
Можливо, не всі вони у майбутньому стануть спеціалістами у ІТ-сфері, програмістами чи дизайнерами. Проте значна частина продовжить навчання і здобуде професійну освіту саме за тим напрямком, який обрали у академії. Цікаво, що зараз у «ШАГ» працюють кілька викладачів, які самі у недалекому минулому були випускниками академії.
Яким є графік навчання? Чи не заважатиме воно навчанню у школі?
Діти приходять на навчання у Малій Комп’ютерній Академії 1-2 рази на тиждень. Існують різні графіки навчання, у різні дні тижня. Можна обрати варіант із буднями, але у вечірній час, можна приходити на уроки по вихідних.
До речі, не всі знають, що на навчання можна прийти не з осені. Старт груп не прив’язаний до навчального року – є осінній і весняний. Якщо група запустилася навесні, то навчання триває рік – до наступної весни. Влітку та взимку під час шкільних канікулах у академії не проводять навчання, а от в час осінніх та весняних канікул заняття тривають.
Скільки коштує навчання і чи потрібно студенту мати якесь власне обладнання?
Навчання у Малій Комп’ютерній Академії коштує від 1385 гривень. Із собою студенту нічого не потрібно мати: у академії достатньо комп’ютерів, графічних планшетів, є також 3D-окуляри, необхідна фото- та відеотехніка. Також спеціалісти академії за потреби встановлюють навіть на домашні комп’ютери студентів необхідні для навчання програми.
Який документ отримує студент після закінчення навчання?
У академії існує електронна система оцінювання. У спеціальному електронному щоденнику, до якого мають доступ і батьки, вони можуть не лише перевірити, чи була дитина на занятті, але і подивитися завдання, які вона виконувала під час навчання.
Після завершення навчання усі студенти академії отримають диплом «Малої Комп’ютерної Академії» із переліком дисциплін, які вони вивчали. Крім цього, наприкінці кожної дисципліни учні академії створюють та захищають свій практичний проект. На його презентацію, зазвичай, запрошують батьків, які можуть на практиці оцінити здобуті дитиною знання.
Якщо у вас іще залишилися додаткові запитання, телефонуйте за номерами:
(050)442-13-00, (067)557-87-08, (073)797-88-35.
Ознайомитися із детальною інформацією, а також зареструватися на безкоштовні пробні уроки для дітей можна на сайті Академії.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
10:38, 1 грудня
10:31, 3 грудня
7
10:00, 3 грудня
17
13:21, 1 грудня
1
21:05, 1 грудня
4
live comments feed...