• Головна
  • На Полтавщині впорядкують могили ліквідаторів аварії на ЧАЕС
12:41, 10 квітня 2013 р.

На Полтавщині впорядкують могили ліквідаторів аварії на ЧАЕС

Полтавські чиновники вирішили, як відзначатимуть роковини аварії на Чорнобильській атомній електростанції

У Полтавській обласній державній адміністрації обговорили, як Полтавщина відзначатиме 27 роковини аварії на Чорнобильській АЕС. Так, під час наради у заступника голови — керівника апарату ОДА Валерія Пархоменка чиновники зазначили, що влада піклуватиметься про сім’ї учасників Чорнобильської аварії. Тому до 26 квітня вдовам полтавських ліквідаторів аварії на ЧАЕС виділять з обласного бюджету по 300 грн. За даними Полтавської ОДА, кошти у сумі 270 тис. грн. передбачені Комплексною програмою соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями на 2013-2020 роки. Так, близько 900 вдів отримають вище зазначену допомогу.

— Ми не маємо на меті просто публічно відзначити цю дату, а ставимо завдання подбати про людей, які віддали своє життя та здоров’я заради нашої безпеки, — зазначив Валерій Пархоменко.

Як повідомила перший заступник Департаменту праці та соціального захисту населення Ніна Черняк, найперше, що зроблять чиновники, — забезпечать благоустрій меморіальних знаків і пам’ятників, пов’язаних з Чорнобильською катастрофою. До того ж планується упорядкувати могили її ліквідаторів.

У Полтаві та містах обласного значення проведуть поминальні панахиди за померлими ліквідаторами. Як повідомили у прес-службі Полтавської ОДА, у планах чиновників — і відвідування хворих учасників Чорнобильської аварії у лікувальних закладах. Серед інших запланованих заходів наступні:

— проведення засідань «круглого столу», тематичних виховних годин та дискусій у закладах освіти та культури;

— демонстрація фільмів та передач про Чорнобильську трагедію;

— організація тематичних виставок-оглядів.

До речі, 26 квітня у Полтаві планують провести і урочистий мітинг-реквієм та покладання квітів до Пам’ятника жертвам аварії на Чорнобильській АЕС.

Оголошення
live comments feed...