• Головна
  • У Полтаві депутати вперше обговорили бюджет міста: майже 3,5 мільярди гривень, найбільше - на освіту та медицину
15:16, 26 січня 2021 р.
Надійне джерело

У Полтаві депутати вперше обговорили бюджет міста: майже 3,5 мільярди гривень, найбільше - на освіту та медицину

У Полтаві депутати вперше обговорили бюджет міста: майже 3,5 мільярди гривень, найбільше - на освіту та медицину

Нагадаємо, новообрані депутати Полтавської ОТГ вперше зібралися 29-го грудня 2020 року. Тоді відбулася перша сесія, на якій не обговорювали жодних питань, лише оголосили результати виборів та заслухали присягу втретє обраного на посаду міського голови Олександра Мамая. Тоді він домовився із головами фракцій, що депутати ознайомляться із запланованими цифрами бюджету та нададуть свої пропозиції.

Втім, вперше обговорити майбутній бюджет новоствореної Полтавської ОТГ змогли лише сьогодні, 26-го січня 2021 року. У сесійній залі ради зібралися міський голова, керівники департаментів та управлінь і депутати усіх фракцій.

Місце у президії зайняли міський голова Олександр Мамай та його (майбутній) заступник Валерій Пархоменко.

На зустріч прийшли депутати з усіх фракцій ради. Щоправда, у залі по різним причинам не було Сергія Іващенка та Світлани Нестулі зі "Слуг народу", Олександра Удовіченка та Едуарда Волкова із "Рідного міста", Владлени та Сергія Капліних із "Партії простих людей" та Оксани Деркач із "Опозиційної платформи За життя". Втім, решта їх колег могли вислухати виступи керівників департаментів та управлінь і задати їм свої запитання.

 На початку зустрічі Олександр Мамай повідомив депутатам, що територія Полтавської ОТГ збільшилась на 55 населених пунктів та на 45 тисяч гектарів землі. Додалися 26 тисяч мешканців. Також прийняли у власність 7 освітніх закладів, 17 закладів культури та 21 заклад охорони здоров'я.

- Всі розуміємо, що рік буде непростим. Але для складних задач, немає простих рішень ніколи, - констатував Олександр Мамай.

Також відзначив, що у минулі роки у місті приймали бюджет політично і використовували кошти платників податків для піару окремих політичних сил. І навів кілька прикладів.

Далі перед депутатами виступала в.о. начальника бюджетного управління Тетяна Кустолян. Вона повідомила, що загальний бюджет Полтавської ОТГ на 2021 рік планується у розмірі 3 мільярди 418 мільйонів 887 тисяч 888 гривень.

У Полтаві депутати вперше обговорили бюджет міста: майже 3,5 мільярди гривень, найбільше - на освіту та медицину, фото-1

Після доповіді Кустолян Олександр Мамай запитав у депутатів, чи є пропозиції

- Не красти! - запропонував депутата від "Слуг народу" Вадим Ямщиков.

У Полтаві депутати вперше обговорили бюджет міста: майже 3,5 мільярди гривень, найбільше - на освіту та медицину, фото-2

-Ми йдемо в майбутнє разом і всі будемо працювати, щоб економити бюджет і його наповнювати! У цьому також буде і відповідь на ваше "Не красти!", - парирував Мамай.

Сергій Котов, в.о. обов’язки директора департаменту охорони здоров’я та соціального розвитку населення Полтавської міської ради розповів, що загальний бюджет на медицину (кошти міського бюджету+кошти НСЗУ) у 2021 році складе 891 мільйон 363 тисячі 900 гривень. І нагадав, що у 2020-му році ця сума складала 711 мільйонів 661 тисяч 500 гривень.

В.о. начальника управління освіти та науки Оксана Кісільова розповіла, що загальний бюджет на галузь освіти у 2021 році складе 1 мільярд 398 мільйонів гривень. З них 80 відсотків суми піде на заробітні плати.

При цьому на закупівлі передбачені лише 19 мільйонів для потреб "Нової української школи". На питання депутатів про фінансування будівництва перегородок у шкільних туалетах навчальних закладів міста Оксана Кісільова відповіла, що кошти на це не передбачені. Втім, Олександр Мамай заспокоїв депутатів, нагадавши, що до кінця січня - на початку лютого - у раді знатимуть залишок вільних коштів із минулого року.

– Це буде приблизно 130 мільйонів гривень. І на наступній сесії ми їх розподілимо на необхідні потреби, - запевнив Мамай.

Сергій Сінельник, начальник управління ЖКГ, повідомив що цього року на галузь планують виділити 558 мільйонів 885 тисяч 400 гривень. Для порівнення нагадав, що у 2020-му році ця сума складала 708 мільйонів гривень, а у 2019-му - 808 мільйонів.

У Полтаві депутати вперше обговорили бюджет міста: майже 3,5 мільярди гривень, найбільше - на освіту та медицину, фото-3

- Бюджет ЖКГ має складати мільярд гривень, якщо ми хочемо ремонтувати дороги і інші заходи проводити, - констатував Сінєльнік.

Якщо навести цифри для прикладу, то у 2021-му році управління ЖКГ фінансуватиме наступні роботи:

- поточний ремонт ліфтів - 5 мільйонів гривень;

- капремонт ліфтів – 15 мільйонів гривень; 

- капремонт дворових проїздів – 10 мільйонів гривень;

- капремонт зупинок громадського транспорту – 5 мільйонів гривень;

- на поточний ремонт доріг планують 41 мільйон 538 тисяч 820 гривень;

- капремонт доріг – 20 мільйонів гривень;

- реконструкція доріг – 35 мільйонів гривень;

- капремонт тротуарів – 15 мільйонів гривень.

Звісно, більшість вищенаведених цифр можуть корегуватися після внесення відповідних пропозицій. Про це говорив Олександр Мамай перед завершенням зустрічі. Він запропонував депутатам уважно вивчити цифри бюджету та завтра, 27 січня, передати свої пропозиції через керівників фракцій.

У середу, 27-го січня, о 10:30 відбудеться зустріч Олександра Мамая із головами фракцій, а об 11:00 - нова зустріч у сесійні залі. Ми обов'язково напишемо про її результати.

Щоб не пропустити важливі новини міста, підпишіться на наш Telegram

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #бюджет #місто #депутати #пропозиція #розгляд #обговорення
live comments feed...