• Головна
  • Як і коли відбуватиметься вакцинація від COVID-19 на Полтавщині?
12:30, 25 січня 2021 р.
Надійне джерело

Як і коли відбуватиметься вакцинація від COVID-19 на Полтавщині?

Як і коли відбуватиметься вакцинація від COVID-19 на Полтавщині?

Як у світі проходить процес вакцинації від COVID-19.

У більшості європейських країн масова вакцинація від коронавірусу триває ще з кінця грудня минулого року. Так, у державах-членах ЄС процес вакцинації майже синхронно розпочався 27 грудня. Спочатку мешканцям держав ЄС почали щепити препарат німецької компанії BioNTech та американського концерну Pfizer, а вже у січні 2021 року почали застосовувати й розробку американської компанії Moderna. Білорусь та Росія зробили ставку тільки на препарат російського виробника - і якщо у РФ масово вакцинувати почали з 5 грудня, то у Білорусі процес стартував за декілька днів до Нового року.

А що в Україні?

За повідомленням міністра охорони здоров’я Максима Степанова , Україна розпочне масову вакцинацію у лютому. Єдиним препаратом, який почнуть закупати для цього державним коштом, буде розробка китайської компанії Sinovac Biotech. Уряд планує придбати 1,9 мільйона доз вакцини, 700 тис доз очікують вже наступного місяця. По суті, Україна в Європі останньою розпочне вакцинацію.

Не дуже обнадійлива інформація, але й інформація щодо самої вакцини є такою, що насторожує.

За інформацією Deutsche Welle китайський препарат формально знаходиться на третій стадії клінічних випробувань, а тому досі не зареєстрований в Україні. Перші дві фази випробувань пройшли успішно, а ось підсумки третьої, проведеної у Туреччині, Бразилії та Індонезії, виявилися суперечливими.

« Також Україна в межах глобальної ініціативи COVAX отримає 8 млн доз вакцини від коронавірусної хвороби, їх вистачить на щеплення 4 млн осіб, оскільки вакцина має вводитися двічі»- запевнив міністр.

Чи готуються до вакцинації на Полтавщині?

Це питання ми адресували заступникові директора Департаменту охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації Юрію Курилку.

« На Полтавщині триває підготовчий процес до вакцинації. На даний час ми формуємо списки тих, кого потрібно вакцинувати першочергово. Це медичні працівники, рятувальні служби, ті, хто забезпечує життєдіяльність інфраструктури, соціальні працівники, пенсіонери. Наголошу, що робитимуть щеплення тільки на добровільних засадах, кожна людина сама приймає рішення щодо цього. Вже створені мобільні групи. Тобто, процес іде, і Полтавщина буде готова включитися в процес» - відповів Юрій Курилко. 

Яку вакцину будуть застосовувати на Полтавщині поки що достеменно не відомо – каже Юрій Курилко.

« Рішення про придбання вакцини прийматимуть у МОЗ. Спершу йшла мова про китайську вакцину Sinovac Biotech. Нещодавно Максим Степанов заявив, що , вірогідно, будуть закуповувати і ще якусь. В будь – якому випаду ми дізнаємося про це виходячи з рішень міністерства. Тоді ж будемо орієнтуватися, які потрібні створити умови для зберігання – чи потрібні потужні холодильники чи ще щось» - підкреслив Юрій Курилко.

Читайте також: На Полтавщині у реанімаційних відділеннях перебуває 72 пацієнти. З них 29 - на апаратах ШВЛ

Нагадаємо, раніше ми цікавилися у наших читачів, чи будуть вони щеплюватися від коронавірусу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#коронавірус #епідемія #вірус

Коментарі

Оголошення
live comments feed...