• Головна
  • Мер Полтави: Транспортна система міста може зупинитися
16:49, 8 квітня 2013 р.

Мер Полтави: Транспортна система міста може зупинитися

Якщо кілька перевізників підуть з маршрутів, транспортна система у Полтаві зупиниться

Досить розлоге запитання до міського голови Полтави від нашого читача викликало таку ж розлогу відповідь. Адже тема транспортних перевезень ніколи не була у Полтаві простою.

1. Почему в Полтаве все автобусы (включая большой пассажировмстимости) работают в режиме «маршрутное такси? Не рациональнее дефиринцировать транспорт по вместимости, по принципу:
а). Транспорт пассажировместимостью до 18 человек (сидящих) — маршрутное такси — со стоимостью проезда 2,50.
б). Транспорт пассажировместимостью свыше 18 человек (сидящих) — режим обычного автобуса, стоимость проезда 1,75.

2. Вопрос по троллейбусам. Обновление парка вещь необходимая, но Вы сами анонсировали, что в Полтаву прибудет н-ое количество троллейбусов, которые нам подарил г.Таллин. Что с этими троллейбусами? Где они? Вы же обещали Полтавчанам эти троллейбусы.

3. Почему в Полтаве проблема с транспортом после 22:30? Неужели нельзя сделать дежурный транспорт? К примеру, 2 автобуса ходит по кольцевому маршруту до 23:00, маршрутки ходят по 3 машины на каждом маршруте хотя бы до 01:30. Причём сделайте для них поощрение: до 00:00 они ходят по стандартному тарифу, после 00:00 они ходят по двойному тарифу. /Йозеф Швейк/

— Якщо спочатку. В Європі дизельне пальне коштує стільки, скільки й у нас. Автобус в Європі коштує дешевше ніж у нас, тому що ми платимо ПДВ, усі митні податки... Потім у Європі ми купляємо запчастини... І у Європі проїзд коштує від 2,20 до 2,50 євро, це 23 гривень. А найбільше б’ють по рентабельності саме дизпаливо, амортизація, ті ж запчастини... Тому, як мені не шкода полтавців, але я навіть не знаю, як ці перевізники виживають. Щодо наших розцінок, то у мене запитання до читачів «Полтавщини»: назвіть мені хоч одне місто, обласний центр, чи районний, де тариф був би менше 2,50 грн.? Я такого міста не знаю: ні Харків, ні Кременчук, ні Черкаси, ні Чернігів і так далі. Також хочу сказати, що сьогодні у Полтаві не «закриті» 28 маршрутів, тобто я не можу знайти перевізників. Тому користуючись нагодою я хочу звернутись до підприємців, які мають бажання і можливості, працювати на цих маршрутах. Навіть особисто до мене звертайтеся. Щодо тролейбусів із Таллінна (не зважаючи на те, що це був першоквітневий жарт від «Полтавщини»), то скажу, що коли я прийшов в тролейбусне управління після виборів, то воно мало 6 млн. заборгованості, із них 4 млн. — по зарплаті. І коли 2 млн. кредитів були під 36% річних, то я думав, що через 1,5-2 роки «Полтаваелектроавтотрансу» не буде. Спочатку я звернувся до керівника «Полтава-банку», хочу йому подякувати, що ми повернули усі зайві переплачені відсотки. Потім я попросив у робітників дати мені 2-3 місяця, щоб я розібрався у ситуації, бо там визрівав страйк. Ми могли б вирівняти ситуацію тільки шляхом збільшення пасажиропотоку. Але в тих тролейбусах, які були, пасажири їздити відмовлялися. Тому вирішили звернутися до усіх, щоб навіть бувші у користуванні тролейбуси у нас були. Але потім переглянули це і вирішили відремонтувати тролейбуси власними силами та закупити 10 нових тролейбусів. І зараз «ПЕАТ» не має ані копійки боргу, зарплата і аванс виплачуються день в день. І ще одне. Попередня влада 11 млн. на рік виділяла на тролейбусне управління, для перевезення пільгових категорій, але ми уже вийшли на 8 млн. Тобто ми погасили борги й витрачаємо менше на перевозку пільговиків. Стосовно перевезень вночі, то вони будуть.  Але хочу сказати наступне. Сьогодні до мене звернувся транспортний прокурор і повідомив мене, що він буде звертатися до ліцензійної служби, щоб забрати ліцензії у кількох перевізників. За невідповідність технічних норм. І він правий на 100%. Але якщо таке станеться, то транспортна галузь може зупинитися, адже заміни тим перевізникам не буде. А вони обслуговують околиці. Тому я заручник цієї ситуації. Ще раз закликаю, щоб поставили автобуси на маршрути усі, хто бажає. Буду сприяти. А так... я навіть не можу витребувати з них GPS-навігацію...

Оголошення
live comments feed...