• Головна
  • Скільки в Україні хворих на рак: цифри від МОЗ
15:30, 20 січня 2021 р.
Надійне джерело

Скільки в Україні хворих на рак: цифри від МОЗ

Скільки в Україні хворих на рак:  цифри від  МОЗ

Кількість українців, що мають онкологічні патології сягнула понад 1 мільйон. Щороку рак стає причиною смерті до 80 тисяч громадян.

Про це на брифінгу заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов з посиланням на дані Національного канцер-реєстру. У 2019 році 35% випадків злоякісних новоутворень були виявлені на третій та четвертій стадії захворювання – каже Максим Степанов

“Такі показники демонструють недостатню обізнаність про симптоми злоякісних новоутворень як серед лікарів первинної ланки, так і серед населення” – підкреслив міністр.

Раніше ми розповідали про статистику смертності серед українців за січень – жовтень минулого року. Так, онкологія на другом місці серед причин смертності наших співвітчизників. ( На першому місці – хвороби кровообігу)

Що на Полтавщині?

З початку минулого року на диспансерному обліку в області перебувало понад 42 тисячі осіб. Щорічно на Полтавщині виявляється понад 5 тисяч випадків раку. Три тисячі осіб від нього помирають.

"- Серед різновидів раку найчастіше трапляються патології таких органів як легені , печінка, товста кишка. Для жінок найбільш притаманний рак молочної залози. Для чоловіків – рак легенів, передміхурової залози, підшлункової залози, товстого кишечнику. Аналіз вікових особливостей показує зростання захворюваності населення , починаючи з 50 – 54 років. Найбільш високі показники відмічаються у віці 65 – 69 років» - зауважує головний лікар Полтавського обласного онкологічного диспанансеру Орест Вовк.

Чи можна убезпечитися від раку?

« Зайве нагадувати про здоровий спосіб життя, всі і так це добре знають, інша справа, чи дотримуються цих правил. Хоча все так банально: збалансоване харчування, відмова від алкоголю, куріння, регулярні фізичні навантаження. Відомо, що вони впливають на якість життя людини та є простим, але ефективним способом поліпшити своє здоров'я» - зауважує лікар – онколог Тамара Гальченко.

Крім того, лікарі радять такі види профілактики як вакцинація та щорічні медогляди. На прикладі розвинених країн доведено, що при такому підході смертність від злоякісних новоутворень буде зменшуватися.

Читайте ткож:" Якщо хвороба не проходить три тижні - треба подумати про рак"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#онкологія #лікування #діагностика
Оголошення
live comments feed...