08:30, 20 січня 2021 р.
Надійне джерело
За життя жінки із сатурацією 37% лікарі боролися 2 місяці
У Новосанжарській центральній районній лікарні лікарі протягом двох місяців боролися за життя пацієнтки з важкою формою коронавірусу.
І врешті-решт їм вдалося перемогти хворобу, повідомляють «Факти».
Хвора - 65-річна жителька села Писарівка Ніна Дунда. Вона провела більше двох місяців на лікарняному ліжку.
Як зауважила головна лікарка ЦРЛ Ольга Гиря, порятунок цієї пацієнтки — справжній успіх колективу:
– Бригада екстреної медичної допомоги доставила її до нас у важкому стані, з сильною задишкою. Обстеження на цифровому рентген-апараті показало, що у жінки розвинулася двостороння пневмонія, яка уразила значну площу легких. При цьому сатурація (показник насичення крові киснем) у неї виявилася критичним: всього 64 відсотки.
Пацієнтці одразу зробили аналіз, який підтвердив коронавірус. Хвороба ускладнилася через гіпертонію, ішемію і надмірну вагу захворілої. Уже коли жінка перебувала на апараті ШВЛ, сатурація у неї опустилася до 37%.
Лікували жінку відповідно до протоколу, рекомендованого Міністерством охорони здоров’я. Застосовували детоксаційні крапельниці, антибіотики, жарознижуючі, кроворозріджуючі, відхаркувальні препарати. Додатково — ліки для підтримки серцевої діяльності та медичний кисень.
Тиждень жінка перебувала в кисневій масці. За словами кардіолога лікарні Віти Севериненко, медики завжди намагаються відтягнути момент підключення пацієнтів до апарата штучного дихання:
– Перші три дні хворий дихає через трубку, вставлену в рот, що викликає неприємні відчуття. Люди по-різному це переносять, деяким, щоб їх заспокоїти, доводиться колоти седативні препарати. Але Ніна Миколаївна майже весь час перебувала у свідомості і трималася молодцем, чітко виконуючи команди лікарів.
Якщо через три доби стан пацієнта не покращується, йому роблять трахеотомію, щоб апарат сам нагнітав кисень до легень, розповіли лікарі.
Ніні Дунді на добу потрібно було 3−4 балона кисню, а на ШВЛ вона перебувала три тижні. Лише після цього фіброз легенів почав розсмоктуватися.
Жінка зауважує, що боялася розлучатися з апаратом ШВЛ:
– Коли лікарі сказали: «Тепер будете дихати, як всі люди!» Я аж злякалася. Здавалося, що зовсім забула, як це – вдихати і видихати повітря. Потім сама собі дивувалася, що виходить.
Протягом лікування жінка схудла на 15 кілограмів - три тижні, поки вона була під кисневою маскою, її годували через зонд.
Зауважує, що їй допомогла перемогти хворобу велика родина. У жінки четверо дітей і вісім онуків.
– Всі вони молилися за мене. Стояли під вікнами палати і молилися. Скільки грошей витратили на моє лікування, не зізнаються – захищають від негативних емоцій. А ще для хворого важливо не зламатися, не втратити бажання жити, – сказала вона.
Читайте також: Полтавських донорів перевіряють на Covid-19
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
live comments feed...