11:00, 17 січня 2021 р.
Надійне джерело
Моржування, як частина життя - історія полтавця
Моржування - це не лише спосіб "полоскотати нерви", а й шлях до довголіття.
Так вважає полтавець Віталій, який вже близько десяти років займається моржуванням. Кореспондент 0532.ua поспілкувався із чоловіком і дізнався, чим чоловіка привабило зимове купання.
Як усе почалося
"Я був дуже хворобливою дитиною. Щозими нежить, ангіна чи бронхіт. Кілька разів - три чи чотири - навіть починалося запалення легенів. Мама моя усе дитинство наді мною "трусилася", оберігала від найменшої можливості захворіти", - розповідає Віталій. Каже, що у дитинстві його зрідка відпускали погратися у сніжки взимку чи купатися у річці літом - батьки боялися, що хлопець знову захворіє.
"У 17 років я вступив в університет у Полтаві (сам з району), і переїхав у місто. З тієї пори моє життя змінилося, і не скажу, що у кращу сторону. Разом із хлопцями в гуртожитку ми захопилися комп'ютерними іграми. Ходили у комп'ютерні клуби, могли просидіти там кілька годин підряд. Я швидко набрав вагу, почав палити і остаточно "добив" свій імунітет", - розповідає Віталій. За словами чоловіка, у нього з'явилася задишка, і при найменшому морозі виникала застуда.
"Одного разу одногрупник запросив мене порибалити зимою на льоду, якраз під час канікул. Ми були з сусідніх сіл, тож я погодився. І, думаю, це доволі передбачувано - я провалився під кригу. Пам'ятаю тільки обпікаючий холод. Далі - усе як в тумані. Товариш допоміг вибратися з води, привіз додому. Після того кілька тижнів пролежав з пневмонією", - розповідає чоловік. Каже, що той випадок змінив його погляди, і Віталій вирішив загартовуватися.
Чому саме моржування
"Моржування для мене було можливістю перебороти себе і стати сильнішим. Бо я ще пару років боявся підходити зимою до води після того, як провалився. Я вирішив для себе, що досить такого шкідливого способу життя, який вів. Бо, якщо я настільки слабкий, що мене ледь не вбив холод, то що може статися наступного разу?", - каже Віталій.
Перед першою спробою нирнути у холодну воду чоловік близько року готувався. Починав із холодної води у душі - щодня обливав себе протягом певного часу. Починав з кількох секунд, згодом дійшов до п'яти.
"А ще записався на плавання. Це мало би допомогти позбутися зайвої ваги, а також зробити сильнішими легені", - до слова, у басейн час від часу він ходить і тепер.
Перше занурення: які враження
"Це сталося восени 2012 року. Тоді вода була, може, градусів 8. Не скажу, що для мене це було надто травматично, оскільки по відчуттям приблизно такою я і обливався в душі. Проплив трошки - метрів 10 і повернувся назад. На зануренні був сам, і до цієї пори купаюсь і восени, і зимою лише сам. Це для мене своєрідне очищення та медитація", - зауважує чоловік. Аби лишитися наодинці з собою, він не використовує для моржування міські пляжі. Їздить у село Буланове - зимою біля річки майже завжди пусто.
Не пірнає й на свято Водохрещі. По-перше, він не релігійний, друге - під час таких заходів надто багато нетверезих.
"Я бачив, як це роблять чоловіки на Водохрещі. Вип'ють "біленької", та у воду! Потім, на березі - ще рюмку. Хіба це правильно? Не можна пити перед таким стресом для організму, це вам будь-який лікар скаже!", - зауважує Віталій. Каже, що зимою у воді набагато холодніше, ніж в осени. І без належної підготовки цього ліпше не робити, оскільки ніхто не знає, як зреагує його організм.
Які відчуття тепер
"Це схоже на опік морозом: спершу у воді перехоплює подих, тебе з усіх боків "обліплює" холод, шкіра аж пече. Проте коли вилазиш, то відчуваєш неймовірну енергію та бадьорість".
Віталій зауважує, що вже майже не хворіє, а про запалення легень він вже і забув. Також таке "хобі" допомогло покинути палити.
"Головне, я відчуваю себе живим, сильним та молодим", - каже Віталій.
Моржування: поради новачкам
Для тих, хто хоче спробувати такий незвичний спосіб загартовування, Віталій радить:
- бути до цього готовим морально, оскільки треба сила волі спершу готувати своє тіло, а потім не завершити після першого ж занурення;
- не треба пити ні до, ні перед зануренням;
- як тільки-но вирішили моржувати, треба перевіритися у лікаря на хронічні захворювання - оскільки це потм може дати про себе знати у невідповідний момент;
- після занурення в ополонці обов’язково швидко розтерти себе насухо і надіти теплий одяг;
- не слід довго стояти роздягненим перед зануренням - це веде до переохолодження і знижує холодостійкість;
- людям без підготовки досить і пари десятків секунд для першого занурення.
Читайте також: У Чернігові та Полтаві викрили осіб, які розповсюджували незаконний алкоголь
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
live comments feed...