Полтава вимагає у Зеленського скасувати плату за транспортування газу: чи почує президент? (ОПИТУВАННЯ)

Полтава вимагає у Зеленського скасувати плату за транспортування газу: чи почує президент?, Володимир Паршевлюк

У Полтаві вже кілька днів поспіль тривають акції протесту проти збільшення тарифів на газ та його транспортування. Спочатку 9-го січня кілька сотень людей мітингували під стінами Полтавської ОДА. Потім того ж дня гурт людей у кількості до п’ятисот чоловік зібрався біля Полтавської міської ради. Вимоги людей під час обох акцій протесту були ідентичними – зниження тарифу на газ, який видобувається, у тому числі, на Полтавщині та скасування плати за його транспортування. Одна із виступаючих під стінами Полтавської ОДА, представник громадського руху «Нова генерація» Олена Гальченко, зокрема повідомила про створення петиції до президента України Володимира Зеленського.

Полтава вимагає у Зеленського скасувати плату за транспортування газу: чи почує президент? (ОПИТУВАННЯ), фото-1

Ми знайшли цю петицію на сайті президента та ознайомилися із її змістом.

-Вважаємо, що нарахування оплати за транспортування газу є незаконним і неприпустимим, а нещодавнє підняття оплати за газотранспортну трубу для населення є непосильним для оплати. Надбання народу на право безкоштовним користованням газовою трубою було грубо порушено і багато людей за власних кошт встановлювали труби. Тому вимагаємо скасувати тариф, - йдеться у тексті петиції.

Автором петиції, яку було оприлюднено 4-го січня 2021 року, є Олена Гальченко. Станом на 19:00 12-го січня її підписав 4841 українець (із 25 000 голосів потрібних для розгляду президентом). У бажаючих підтримати петицію є ще 82 дні.

Нагадаємо, 12-го січня у Офісі президента відбулася енергетична нарада за участю Володимира Зеленського, прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, голови Офісу президента Андрія Єрмака, т.в.о. міністра енергетики Юрія Вітренка, міністра фінансів Сергія Марченка та міністра соціальної політики Марини Лазебної. Зокрема під час наради Юрій Вітренко представив попередній план за яким тариф на газу буде суттєво знижений, а встановлена на нього ціна – справедливою із точки зору споживача. Також пізніше стало відомо, що ціна на газ може знизитися на 44 відсотки.

Ми ж вирішили присвятити гостросоціальному питанню наше традиційне опитування. Ми сумніваємося, що навіть після масових акцій протестів плату за транспортування газу скасують зовсім, проте припускаємо, що її, цілком можливо, можуть знизити. А як гадаєте ви?

Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram

Коментарі