• Головна
  • На Полтавщині вшанують жертв тортур у фашистських концтаборах
11:09, 5 квітня 2013 р.

На Полтавщині вшанують жертв тортур у фашистських концтаборах

В області відзначать Міжнародний День визволення в’язнів фашистських концтаборів

11 квітня щороку за рішенням Організації Об’єднаних Націй відзначається Міжнародний День визволення в’язнів фашистських концтаборів. У Полтавській області вшанують людей, які судилося пережити нелюдські тортури у фашистських таборах. Для цього організують цілу низку заходів, якими охоплять різні вікові категорії та населені пункти регіону. Про це повідомили в прес-службі Полтавської ОДА.

— Разом з визволенням України від німецько-фашистських загарбників, почали визволяти людей, які були в концтаборах. Таких закладів, де в жахливих умовах перебували люди, було чимало і на Полтавщині, — зазначив заступник голови — керівник апарату облдержадміністрації Валерій Пархоменко.

Зокрема він нагадав про відому «Хорольську яму», де людей у війну знищували сотнями тисяч. Ще навів приклад села Ковалівки, що в Полтавському районі, де в 1943 році масово спалювали військово-полонених євреїв.

— Тому ми повинні віддати данину пам’яті. А найголовніше — не допустити того, щоб взагалі якась думка з’являлась у майбутньому про дискримінацію одного народу іншим, — підкреслив Пархоменко.

Тож 11 квітня на території області планують провести мітинги з покладанням квітів до пам’ятних знаків та пам’ятників загиблим у роки Великої Вітчизняної війни. До того ж, відбудуться тематичні зустрічі з представниками громадських організацій жертв нацистських переслідувань. У навчальних закладах організують круглі столи, конференції, інші тематичні заходи, які спрямовані на те, щоб привернути увагу молоді до трагедії жертв нацистських переслідувань та збереження пам’яті про них.

Оголошення
live comments feed...