• Головна
  • Підприємці області заборгували 15,4 млн. грн. до пенсійного бюджету
10:30, 5 квітня 2013 р.

Підприємці області заборгували 15,4 млн. грн. до пенсійного бюджету

Упродовж 2012-го року та з початку нинішнього відбулося стрімке збільшення суми боргу, яку завинили недобросовісні платники до пенсійного бюджету.

Систематичними порушниками платіжної дисципліни виявилися бізнесмени нашої області, зокрема, фізичні особи-спрощенці. Ця категорія осіб складає 55% усіх страхувальників Полтавщини. На жаль, станом на 1 квітня п.р. (за оперативними даними територіальних управлінь) фізичні особи-підприємці заборгували 15,4 млн. грн., що становить 42% всієї суми заборгованості, яка не сплачена до Пенсійного фонду області.

Органи Фонду Полтавщини повсякчас намагаються будувати «мости порозуміння» з підприємцями, акцентувати увагу соціальних партнерів, лідерів громадських підприємницьких організацій на обов’язковості дотримання фінансової дисципліни. Співпраця з ними в цьому полі дає результати, однак масштаб проблеми змушує працівників пенсійних установ шукати додаткові важелі впливу. Днями у цю непросту ситуацію довелося втрутитися органам прокуратури області - по факту безпричинної несплати підприємцями єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування зафіксовано порушення законодавства. Сьогодні це питання перебуває на особливому контролі органів державної виконавчої служби, які вимушені будуть застосовувати примусові заходи впливу.

Позиція Пенсійного фонду Полтавщини – принципова: ми постійно роз’яснюємо підприємцям переваги пенсійного страхування і наполягаємо на необхідності погашення заборгованості. Адже за кожною копійкою – людина. Несплачені страхові внески – це зведені нанівець роки багаторічної праці, які не будуть зараховані до страхового стажу для обчислення пенсії.

Тож нагадуємо, що фізичним особам-підприємцям необхідно якнайшвидше провести розрахунки по сплаті єдиного внеску до органів Пенсійного фонду за 2012 рік (термін сплати скінчився ще 21 січня 2013 року) та вчасно розрахуватися за перший квартал 2013 року до 22 квітня.

За довідками і консультаціями можна звертатися до відділу надходження доходів Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області за тел. 2-78-33.

Будемо вдячні за розуміння та ефективну співпрацю!

Оголошення
live comments feed...