• Головна
  • Полтавські перевізники готові страйкувати проти тарифу 1,50 за квиток
17:13, 4 квітня 2013 р.

Полтавські перевізники готові страйкувати проти тарифу 1,50 за квиток

Мрії полтавців про дешевший проїзд розбився о суворі реалії збитковості перевізників

Незважаючи на відповідне рішення Полтавської міськради та зобов’язання АМКУ вартість проїзду в Полтаві не знизиться. Хоча й адміністративна колегія Полтавського обласного територіального відділення АМКУ зобов’язала Полтавський міськвиконком привести дії перевізників у відповідність до Рішення № 126 від 30.03.2011 року. Тобто у найближчий час вартість проїзду в Полтаві мала б знизитися до 1,50 грн.

Так, ЗМІ поцікавились, на якому етапі знаходиться зниження тарифу на проїзд у міському громадському транспорті Полтави у відповідності до чинного законодавства. На це питання відповіла Антоніна Панченко, радник міського голови з питань пасажирських перевезень:

— Ми говорили з перевізниками про це. Але справа у тому, що їм і 1,75 грн. не достатньо. Підприємцям ледь вистачає на те, щоб купити гуму, паливно-мастильні матеріали. І вони просять: хоч трошки нам додайте (що стосується тарифу на проїзд у громадському транспорті Полтави). А куди вже повернутися до 1,50 грн?

На запитання, чи проігнорують перевізники рекомендації АМКУ, Антоніна Панченко відповіла так:

— Розмова була така, що, коли перевізників зобов’яжуть повернутися до тарифів на перевезення пасажирів у громадському транспорті по 1,50 грн., вони планують приїхати під стіни міської ради і ледь не страйкувати.

То виходить, міськвиконком не може вплинути на полтавських підприємців, аби ті діяли згідно з чинним законодавством? Коментар від радника мера з цього приводу ми отримали наступний:

— Перевізники не вкладаються і у 1,75 грн. Зараз КП «Полтаваелектроавтотранс» порахував собівартість, і вона склала 1,84 грн. І це при тому, що у цього підприємства наймані працівники оформлені, податки КП сплачує і тому подібне. А «часники» що? Якщо вони оформлять усіх працівників і платитимуть усі податки, то у них вартість проїзду і в 4 грн. «не вкладеться». Візьміть, наприклад, Вакуленці: оборотний рейс – 40 км. Деякі інші маршрути – по 8-10 км. А тариф один. Тому думаю: до проїзду за 1,50 грн. у Полтаві вже не повернуться. Підвищення вартості проїзду, швидше за все, буде. Можливо до 2 гривень. Точно сказати важко.

Оголошення
live comments feed...