• Головна
  • Уряд продовжує покращувати життя ветеранів
11:33, 4 квітня 2013 р.

Уряд продовжує покращувати життя ветеранів

Про це заявив Прем’єр-міністр України Микола Азаров на засіданні Організаційного комітету з підготовки і відзначення 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників та 70-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні.

«Уряд і надалі буде прикладати максимум зусиль для того, щоб ювілейну дату - 70-ту річницю звільнення нашої держави ми зустріли достойно. В першу чергу ми будемо продовжувати роботу спрямовану на забезпечення: гідного рівня життя ветеранів, підвищення їх пенсійного та соціального забезпечення; належного медичного обслуговування; соціально-психологічного комфорту ветеранів у сучасних умовах та відновлення відчуття значущості ветеранів для держави», - наголосив Микола Азаров.

Прем’єр-міністр підкреслив, що Уряд посилить патріотичне виховання молоді на прикладі героїчних здобутків їх дідів та прадідів, яке має на меті збереження спадкоємності поколінь, утвердження вагомості подвигів та досягнень ветеранів.

Микола Азаров нагадав, що системно і регулярно підвищується рівень пенсійного забезпечення та соціального обслуговування ветеранів, вживаються заходи, спрямовані на покращення їх санаторно-курортного лікування, забезпечення інвалідів житлом тощо. «Розмір грошової допомоги ветеранам війни, яка виплачується щорічно до 9 травня, збільшено проти 2009 року у 2,2-4,5 раза. Так, якщо у 2009 році інвалід війни І групи отримував 540 грн., то у 2013 році вже – 2 415 грн., або на 1 875 грн. більше», - сказав він.

Також з 1 січня 2013 р. інваліди війни ІІ і ІІІ груп та учасники бойових дій старше 85 років отримують пенсії на рівні інвалідів війни І групи, Починаючи з 1 травня цього року у таких інвалідів війни та учасників бойових дій пенсія становитиме 2 тисяч 548 гривень.

За останні три роки інваліди Великої Вітчизняної війни отримали від держави понад 800 квартир. «За ініціативою Президента з 2010 року Урядом реалізується програма забезпечення житлом інвалідів війни, що перебувають у черзі на його отримання. За 2010-2012 роки придбано 825 квартир для інвалідів, у 2013 році заплановано придбання ще понад 200 квартир», - поінформував Микола Азаров.

Він підкреслив, що продовжується реалізація програми забезпечення інвалідів війни спеціальним автотранспортом. За його словами, за останні три роки автомобілями забезпечено більше 3 тисяч інвалідів війни. У 2013 році буде забезпечено транспортними засобами ще близько 300 інвалідів. «Хочу вас запевнити, що без уваги не залишиться жоден ветеран, навіть у найвіддаленішому населеному пункті», - сказав Прем’єр.

Оголошення
live comments feed...