• Головна
  • “Полтаватеплоенерго” реконструює найбільшу котельню міста
16:00, 25 грудня 2020 р.
Надійне джерело

“Полтаватеплоенерго” реконструює найбільшу котельню міста

“Полтаватеплоенерго” реконструює найбільшу котельню міста

У Полтаві реконструюють найбільшу котельню міста, що на вулиці Ціолковського, 36. Нині завершується передостанній етап – встановлення 52-метрової труби відводу продуктів згорання та налагоджувальні роботи на оновленому телогенеруючому обладнанні.

2015 році «Полтаватеплоенерго» подало заявку на участь в проекті, який фінансується Міжнародною фінансовою організацією НЕФКО. Нещодавно, після погодження проєкту на всіх рівнях, відбулося підписання кредитної угоди між полтавським теплопостачальним підприємством та корпорацією НЕФКО.

Цей проект передбачає часткову реконструкцію найбільшої котельні Полтави, по вулиці Ціолковського, 36, а саме встановлення конденсаційного утилізатора теплової енергії - розповідає технічний директор «Полтаватеплоенерго» Володимир Пасічко.

— Котельня на Цілковського, 36, побудована в 1969 році, забезпечує теплопостачанням майже третину жителів міста Полтава. Не чекаючи кредитних коштів в 2019 році була виконана повна заміна поверхні нагріву котла №3, а наступний етап - заміна димової труби, труба висотою 52 метри над рівнем землі, діаметром 2,5 метри.

Заміна труби, яка зараз завершується - це вже другий етап реалізації великого проєкту «Полтаватеплоенерго» з Міжнародною фінансовою організацією НЕФКО. Вже влітку наступного року відбуватиметься безпосередньо монтаж утилізатора та його наладка. Минулого року було капітально відремонтовано котел, на якому зараз завершується встановлення труби, а у подальшому відбуватиметься і монтаж утилізатора. Цей котел і його димова труба давно потребували ремонту, оскільки вони вже давно відпрацювали термін експлуатації.

Призначення утилізатора тепла, який буде встановлено вже у 2021-му році - скорочення обсягів споживання енергоносіїв та зменшення шкідливих викидів у атмосферне повітря. Володимир Пасічко наголошує - теплову енергію, яку повертатимуть в систему, зможуть використовувати для нагріву теплоносія і за рахунок цього на 2,7 млн. куб.м на рік скоротити використання природного газу та на 5 тис. тон - зменшити викиди вуглекислого газу (CO2).

Володимир Пасічко - технічний директор ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»

— В нас вже є досвід експлуатації двох утилізаторів на котельнях підприємства, ми змогли отримати чималу економію природного газу і вирішили продовжити цю роботу, особливістю цього проекту є те що кондиційний утилізатор тепла димових газів дозволяє використовувати не лише тепло продуктів згорання за рахунок зниження їх температури, а скриту теплоту конденсації теплових парів, тобто ефективність його набагато вища.

Проект має бути повністю реалізований до червня 2022 року. Проте за сприятливих умов, його цілком реально завершити ще до кінця 2021 року - говорить технічний директор «Полтаватеплоенерго».

— Загальна вартість проекту запланована на рівні 1,58 млн євро, з яких 500 тисяч це кредитні кошти, 380 тисяч євро це грантові кошти, які не потребують повернення, все інше це місцевий внесок, в нашому випадку це кошти підприємства.

Завдяки співпраці з міжнародною фінансовою установою НЕФКО, технічний рівень теплового господарства «Полтаватеплоенерго» на виробничій базі значно підвищиться, це забезпечить економію природного газу, а також заощадить кошти споживачів на його закупівлю - наголосив Володимир Пасічко.

За матеріалами пресслужби «Полтаватеплоенерго»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтаватеплоенерго #ремонт #труба
Оголошення
live comments feed...