• Головна
  • Що може виступати в ролі забезпечення кредиту
Новини компаній
11:00, 29 грудня 2020 р.

Що може виступати в ролі забезпечення кредиту

Новини компаній
Що таке кредит із забезпеченням

Що таке кредит із забезпеченням

Отримання кредиту завжди пов'язане з певними ризиками. Але ризикує не тільки позичальник: банк може зазнати фінансових втрат, якщо клієнт з якихось причин не сплатить обумовлену суму в повному обсязі і вчасно. Запобігти подібним втратам покликані наступні заходи: страхування, участь поручителя, кредит із забезпеченням.

Що таке кредит із забезпеченням

Укладання кредитного договору із забезпеченням передбачає, що клієнт надає банку в якості застави якесь майно, вартість якого зіставна з сумою кредиту з відсотками. Якщо позичальник з якихось причин не зможе розплатитися з банком в повному обсязі, це майно належить продати, щоб покрити заборгованість. При необхідності це може бути зроблено через суд, який в подібних випадках незмінно стає на бік банку, враховуючи, на яких умовах укладався договір.

Але не кожен кредит передбачає забезпечення. Його зазвичай не вимагають, якщо мова йде про невеликі гроші: навряд чи клієнт, якому потрібна сума, що приблизно дорівнює 1-2 місячними зарплатами, погодиться на такі умови, особливо якщо в іншому банку забезпечення вимагати не будуть. Банк в цьому випадку ризикує, цілком покладаючись на платоспроможність і сумлінність позичальника, але цей ризик певною мірою компенсуються розміром відсоткової ставки, яка, як у випадку мікрокредитів, може бути відносно високою.

Але якщо мова йде про велику суму, наприклад, в один мільйон, розмір процентної ставки не може в повній мірі запобігти можливим втратам банку. Не може цього і страховка, на виплату якої можна розраховувати лише у виняткових випадках. Забезпечення ж гарантує банку повернення коштів в повному обсязі в будь-якому випадку, тому кредити на великі суми, від 50 000 гривень і більше, практично ніколи не укладаються без забезпечення.

Необхідність у забезпеченні виникає при взятті кредиту на такі цілі:

  • автокредит;

  • іпотечне кредитування;

  • відкриття бізнесу або його розвиток.

До цього заходу вдаються і в тих випадках, коли мова йде про довгострокову споживчу позику, або якщо клієнт не може надати інших гарантій - наприклад, участі поручителя. У будь-якому випадку, мова йде про ризик втрати капіталу для банку, уникнути його і покликане забезпечення.

Що може стати забезпеченням

В якості забезпечення може виступати будь-яка власність, якою володіє позичальник:

  • нерухомість, включаючи приватний будинок, квартиру або земельну ділянку;

  • акції, облігації або інші цінні папери;

  • дорогоцінні метали або каміння;

  • рахунки, як накопичувальні, так і депозитні;

  • різне обладнання, призначене для ведення бізнесу;

  • будь-які транспортні засоби, включаючи сільськогосподарську або будівельну техніку.

Як вже говорилося, при мікрокредитуванні вкрай рідко заходить мова про забезпечення, але все ж іноді таке трапляється. У таких випадках забезпеченням може стати відносно недорога власність клієнта, наприклад, гаджети, побутова або фотографічна техніка.

Яким би не було майно, що виступає в якості забезпечення, до нього пред'являються певні вимоги. Воно повинно мати хороший стан і бути ліквідним, тобто необхідно, щоб на нього з легкістю можна було знайти покупця. Не можна використовувати в якості застави майно, яке вже було закладено по іншому кредитному договору, раніше укладеному клієнтом з цим же або іншим банком.

Можливий ризик

Якщо для банку кредитний договір із забезпеченням - захист від ризику, то для позичальника він стає його джерелом. Ніхто не застрахований від трагічних випадковостей, навіть у дуже заможної людини може виникнути ситуація, коли вона не зможе розплатитися за кредитом.

В цьому випадку на клієнта чекатимуть неприємності, особливо якщо його позбавлять житла, машини або техніки, необхідної для його бізнесу.

Щоб цього не сталося, беріть кредити без забезпечення. Таку можливість надає сервіс кредитів на карту microcash, який пропонує найбільш вигідні умови кредитування. Вимоги до потенційних позичальників мінімальні, наявність офіційного працевлаштування не має значення. Позитивні рішення виносяться за більшістю запитів. Стати клієнтом microcash може будь-який дієздатний громадянин України, який має платіжну картку будь-якого з українських банків.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Кредит #Мікрокредит #Онлайн кредит #МФО #microcash
Оголошення
live comments feed...