• Головна
  • У Полтаві понад 50 гектарів колишніх Артскладів заростають хащами (ВІДЕО)
16:30, 21 грудня 2020 р.
Надійне джерело

У Полтаві понад 50 гектарів колишніх Артскладів заростають хащами (ВІДЕО)

У Полтаві понад 50 гектарів колишніх Артскладів заростають хащами (ВІДЕО)

Близько року тому ми розповідали вам про ситуацію із колишніми Артскладами у Полтаві. Нагадаємо, частину земельних ділянок на цій території через аукціон планували віддати під забудову. Проте проведення аукціону заблокували місцеві активісти, які стверджували що на місці розташування земельних ділянках раніше проводили розстріли. Саме тому на Артскладах замість забудови запропонували звести меморіальний комплекс.

Минув рік. Ми вирішили дізнатися, яка ситуація із Артскладами сьогодні. І поспілкувалися із начальником управління земельних ресурсів та земельного кадастру Полтавської міської ради Юрієм Трегубовим.

-Ситуація порівняно із минулим роком практично не змінилася. Ті земельні ділянки, які були сформовані, для того щоб їх потім виставляти на аукціон, вони є. Підготовлені проекти рішень. Я нагадаю, що на місці тих ділянок, які планують під забудову, раніше знаходилися приміщення, скоріше за все, збудовані іще до початку війни. Тому масові розстріли на цих місцях у роки Другої світової відбуватися не могли навіть теоретично, - пояснює Юрій Трегубов.

У питанні спорудження меморіального комплексу за рік не просунулися. Активісти почали згадувати про, так званий, Пушкарівський яр, набагато рідше, ніж це було до блокування аукціону. Щоправда, 20 листопада неподалік від меморіалу Скорботної матері висадили 5 горобин - у знак пам'яті та скорботи. Організатори акції, серед яких голова ГО "Пушкарівський Яр" Олександра Супряженко та представниця БО "Хесед Нефеш"Марія Остапенко, зазначили, що висадка дерев - ще один крок до створення меморіального комплексу. 

В управлінні земельних ресурсів також підтримують ідею створення меморіального комплексу. Тим більше, у розробленому іще 2014 року детальному плані забудови  території Артскладі окрім житлової та соціальної забудови вже передбачений меморіальний комплекс пам’яті жертв нацистської окупації. Це повинен бути меморіал всім полтавцям та військовополоненим, яких нацисти знищили під час окупації Полтави. Проте вшанування пам'яті - не привід відмовлятися від розбудови міста.

-Моя позиція – земельні ділянки все ж таки потрібно виставити на аукціон. А будівельні роботи проводити із залученням представників громадськості, археологів. Якщо під час робіт будуть виявлені поховання – зупиняти роботи, проводити розкопки і переносити останки для перепоховання з дотриманням загальнолюдських принципів моралі та дотриманням вимог законодавства, - переконаний Юрій Трегубов.

Поки що ситуація фактично не зрушила із мертвої точки. Меморіального комплексу на Артскладах немає, житлової чи соціальної забудови – також. А гектари землі посеред міста просто заростають хащами.

Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram

#Полтава #Артсклади #меморіальний комплекс #земельні ділянки #аукціон
Оголошення
live comments feed...