• Головна
  • Сьогодні православні християни вшановують святого Миколая
08:30, 19 грудня 2020 р.
Надійне джерело

Сьогодні православні християни вшановують святого Миколая

Сьогодні православні християни вшановують святого Миколая

19 грудня за православним календарем – день пам’яті Миколая Чудотворця, одного з найшановніших святих. Його знають і шанують Схід і Захід, і християни і навіть іновірці. Через віки, крізь призму історичних подій люди продовжують звертатися до Миколая , як до заступника і помічника.

Народився Миколай у Малій Азії в місті Патарі у ІІІ столітті до Різдва Христового у заможній та побожній родині. Хоча він належав до аристократії, світське життя ніколи Миколая не захоплювало. З дитинства не цурався знедолених та скривджених, а ставши дорослим, обрав священицький шлях. З часом він стає архієпископом у місті Міри в Лікії. Отримавши після смерті батьків спадок, він роздав його бідним та нужденним. Саме тому ще за життя його почали називати «батьком сиріт, вдів та знедолених». Рлзповідає протоієрей Олександр Прокопенко:

" Навіть смерть не перервала його благодатних справ, його чудеса звершаються повсякчас. Як правило, в сані святителя якщо ми шануємо людей, які залишили після себе праці богословські, наукові. Святитель Миколай не залишив нічого подібного після себе. Але він є прикладом великої християнської любові . Крім того, у історію Миколай увійшов не тільки як благодійник , він був ще й незламним поборником християнства. На першому Вселенському соборі, коли єретик Арій проповідував своє вчення, Миколай цього не витримав і вдарив його по устах. За що він був позбавлений сану свого часу і заключений у темницю. Але у темниці з'явилися Ісус Христос і Богородиця, які принесли святительські облачення, і відновили його у сані".

Святий Миколай вважається покровителем дітей, подорожніх, військових та моряків.

Читайте також: Визначили переможців конкурсу " Листи до Святого Миколая"

#Миколай #святий #звичаї
Оголошення
live comments feed...