• Головна
  • "Таємна історія княгині Ольги": у Полтаві відбувся інтернет-перегляд відеолекції
18:30, 18 грудня 2020 р.
Надійне джерело

"Таємна історія княгині Ольги": у Полтаві відбувся інтернет-перегляд відеолекції

"Таємна історія княгині Ольги": у Полтаві відбувся інтернет-перегляд відеолекції

Полтавська обласна бібліотека для юнацтва імені Олеся Гончара та Північно-східний міжрегіональний відділ Українського інституту національної пам’яті (УІНП) влаштували інтернет-перегляд відеолекції "Таємна історія княгині Ольги" - про першу святу жінку України-Русі, фундаторку вітчизняної податкової системи.

Про це повідомив Олег Пустовгар, регіональний представник Українського інституту національної пам’яті в Полтавській області.

"Наш інтернет-перегляд присвячуємо 1075 річчю з початку правління княгині Ольги (945 рік). Ця пам’ятна дата відзначається цьогоріч на державному рівні згідно з ініціативи Інституту нацпам’яті згідно з Постановою Верховної Ради про пам’ятні дати та ювілеї у 2020 році. Адже правління Ольги було вирішальним поворотом в історії України - Русі. Країна здобула впорядковану владу й почала інтегруватися в політичну систему християнського світу. Її справу підхопив онук Володимир, який і охрестив древню Київську державу Русь", - наголосив Олег Пустовгар.

Княгиня Ольга встановила фіксований обсяг податків до київської казни з кожної землі й започаткувала облаштування великокнязівських господарств і доходних промислів. По всій землі Русі було наведено порядок. Провадила активну зовнішню політику. Відвідала Візантію - одну з найсильніших держав Європи. Тут хрестилася, причому візантійський імператор Константин був настільки нею зачарований, що запропонував руку й серце, проте змушений був задовольнитися лише роллю хрещеного батька Ольги. Прийнявши християнство, княгиня ненасильницькими методами сприяла його поширенню в древній Київській державі – Русі.

"Автори відеолекції - письменники брати Капранови відвідували нашу бібліотеку з презентацією своїх книг, вони є давніми партнерами нашого закладу. Але сьогоднішній захід відбувається у інтернет – форматі з огляду на карантинні обмеження", - зазначили бібліотекарі.

Читайте також: У Полтаві вшанували пам'ять захисників від російської агресії різних поколінь

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ольга #княгиня #київська русь #полтава #бібліотека #пустовгар #лекція
Оголошення
live comments feed...