• Головна
  • Православні християни сьогодні вшановують Святу Варвару
11:00, 17 грудня 2020 р.
Надійне джерело

Православні християни сьогодні вшановують Святу Варвару

Православні християни сьогодні вшановують Святу Варвару

За православним календарем сьогодні День пам’яті Святої Варвари.

Вона жила в третьому столітті після Різдва Христового. Походила з дуже заможної родини. Виховувалася батьком, мати її дуже рано померла. Дівчину оберігали від усіх негараздів оточуючого світу. Розповідає протоієрей Олександр Прокопенко:

« Одного разу Варвара побачила старця, який потребував допомоги. Він виявився священником. Варварі стало жаль старця, вона нагодувала його, всіляко допомогла. У свою чергу, він її почав навчати принципам христової віри. Варвара була вражена. Вона зі щирим серцем увірувала у Христа, і поілилася цим зі своїм батьком. У відповідь батько розлютився і сказав: « Я тобі не батько, я тебе сам страчу. Сам батько відсік їй голову»

Здавна в Україні Варвару вшановують як святу, яка у важких обставинах рятує від небезпеки несподіваної смерті. Існує переказ про те, як до неї у в'язницю з'явився Ісус Христос, зцілив її рани та причастив. Своєю покровителькою Варвару також здавна вважають шахтарі. Вважається хранителькою артилеристів, саперів, військових інженерів та інших професій, що пов'язані з вибуховими речовинами. Мощі святої зберігаються у Володимирському соборі Києва.

Прикмети

  • У Варварин день не можна прати і білити, але можна займатися рукоділлям.
  • У це свято дівчата готували вареники з маком або сиром і пригощали ними хлопців. Також у воду ставили гілки вишень - якщо до Різдва вони зацвітуть, то дівчина скоро вийде заміж.
  • 17 грудня потрібно прокинутися якомога раніше. За давньою прикметою хто проспить на Варвару - буде сонливим весь рік.
  • У день Варвари віщували погоду за народними прикметами. Якщо з ранку густий іній - наступний рік буде врожайним на фрукти. Цей день вважався початком перших зимових морозів. Якщо небо вночі в зірках - чекайте холодної зими, якщо воно тьмяне - до тепла.

Читайте також: Де в області можна придбати ялинку?

#свято #історія #звичаї
Оголошення
live comments feed...