• Головна
  • «Озброюємося» до пожежонебезпечного періоду
15:32, 2 квітня 2013 р.

«Озброюємося» до пожежонебезпечного періоду

Довгоочікувана весна настала, а разом з нею і головний біль для лісівників – початок пожежонебезпечного періоду.

Як показує практика, ледь сходе сніг і з’являється сонечко, і вже горить минулорічна трава та запашніють вогнища для пікніків у лісі. Тому до нового сезону по боротьбі з пожежами працівники лісової охорони підготувалися завчасно. Як саме, розповідає завсектору охорони і захисту лісу Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства Олег Парфеня.

– До пожежонебезпечного періоду ми розпочали готуватися ще взимку. Розробили обласні мобілізаційні плани залучення сил та засобів на випадок гасіння великих лісових пожеж. У разі виникнення таких загорань, лісогосподарськими підприємствами в розрізі адміністративних районів опрацьовано та затверджено мобілізаційно-оперативні плани, – пояснює Олег Парфеня. – Уточнено розрахунки сил та засобів пожежогасіння, опрацьовано інструкції взаємодії та взаємо інформування.

Спеціаліст повідомив, що для нагляду за пожежним станом у лісових масивах області існує мережа пожежно-спостережних пунктів та 12 систем відеоспостереження, мережа яких щорічно розширюється. У поточному році вже встановлено 1 систему в Полтавському лісгоспі (Рублівське лісництво). Загалом у цьому лісгоспі встановлено 3 системи, зображення з яких виводиться на монітори ЛПС та директора, що дає додатковий контроль з боку інженерної служби.

– У всіх лісгоспах організовано роботу 8 спеціалізованих лісових пожежних станцій, у складі яких утримується 36 пожежних автомобілів, 4 пожежні модулі, 3 катери, пожежний інвентар. На даний момент уся техніка підготовлена до роботи, – зазначив Олег Олександрович.

Також проводиться робота з доукомплектування штатів протипожежних формувань, а також заміна застарілих радіостанцій. Для забезпечення потреб пожежогасіння в підпорядкованих лісових насадженнях облаштовано 37 площадок для забору води. Щорічно підприємствами управління створюється 2000-2300 км мінералізованих смуг та проводиться 18000-23000 км догляду за ними. о підприємствам створені резерви ПММ в кількості не менше 200 л на одиницю техніки.

В області виставляється 1000-1200 аншлагів на протипожежну тематику та тематику охорони лісів. Також підприємства мають 70 власних БІЛ-БОРДів, на яких висвітлюються різні теми збереження лісів (протипожежна тематика, не смітіть у лісі, зупинимо браконьєрство, майбутнє лісу в твоїх руках, тощо).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...