• Головна
  • Полтавців каратимуть гривнею за екскременти домашніх улюбленців
14:32, 2 квітня 2013 р.

Полтавців каратимуть гривнею за екскременти домашніх улюбленців

Обласна влада планує застосовувати важелі адміністративного впливу на господарів чотирилапих, що гуляють з ними на спортмайданчиках

Сьогодні у стінах Полтавської ОДА відбулося засідання комісії щодо підготовки спортивних споруд у Комсомольську, Лубенському, Кобеляцькому та Хорольському районах.

Під час наради заступник голови облдержадміністрації Валерій Пархоменко порушив проблему вигулу собак на спортивних майданчиках, де потім грають або тренуються діти. Так, чиновник висловив своє обурення з цього приводу і зазначив, що обласна влада шукатиме важелі адміністративного впливу на тих, хто дозволяє своїм улюбленцям ходити в туалет на території для занять спортом:

— Подивіться, що відбувається: сьогодні майданчики слугують місцем вигулу домашніх тварин. Коли бачиш, що вони перетворюються на туалет для тварин, а потім там бігають діти... Тому треба провести роз’яснювальні роботи. Бо тут йдеться і про культуру наших людей. У Європі, наприклад, хазяїн вивів свого котика чи собачку на прогулянку, узяв одраз ж — і у мішечок за ним прибрав. У нас же тільки ходять і дивляться на це все діло. Покарання за це люди не отримують. А у наших громадян такий менталітет, що ми повинні впливати на них тільки через важелі адміністративного впливу. Тому я чекаю від управлінь пропозицій. Потрібно зібрати усі служби, які в змозі реагувати якимось чином на такі відхилення у поведінці.

Нагадаємо, що полтавські активісти вже тривалий час намагаються добитися від влади визначення офіційних місць для вигулу чотирилапих. Зокрема, кілька майданчиків для вигулу собак у Полтаві мали з’явитися ще до кінця 2012 року  Це було прописано у «Програмі поводження з тваринами та регулювання чисельності безпритульних тварин у м. Полтава на 2012-2016 роки Полтава 2012 рік». А поки чиновники над цим розмірковують, собаки продовжують ділити майданчики з дітьми.

Нагадаємо, за справляння природних потреб братів наших менших у громадських місцях передбачений штраф від 17 до 51 гривні. Але — при наявності спеціально відгороджених територій для вигулу чотирилапих. Як у нашому місті? Немає спеціальних зон для собак — немає і підстав притягнути собачників до відповідальності за «некоректні» прогулянки. Тому трирічний цвергпінчер Дарт Вейдер зі своїми чотирилапими друзями продовжують справляти потребу під стінами Полтавської ОДА.

Оголошення
live comments feed...