• Головна
  • "Волонтерство - це життя", - директор фонду "HELPGROUP" Давид Джалагонія
15:30, 13 грудня 2020 р.
Надійне джерело

"Волонтерство - це життя", - директор фонду "HELPGROUP" Давид Джалагонія

"Волонтерство - це життя", - директор фонду "HELPGROUP" Давид Джалагонія

Із 2007 року кожну другу неділю грудня українці святкують День благодійництва. Це свято встановлене "з метою утвердження принципів гуманізму і милосердя, сприяння розвитку благодійної діяльності  та  на  підтримку  ініціативи громадських організацій", - йдеться в Указі Президента від 13 грудня 2007 року.

На Полтавщині одним із потужних благодійних центрів є Всеукраїнський благодійний фонд допомоги і розвитку "HelpGroup". Заснований у 2013 році, цей фонд уже допоміг кільком сотням підопічних. Серед його основних задач - збір коштів на лікування тяжкохворих і привернення уваги до їхніх проблем, забезпечення якісним обладнанням медустанов, придбання ліків для підопічних, допомога підопічним будинкам-інтернатам для дітей-інвалідів, наданняя соціальної та психологічної допомоги хворим дітям та їх батькам, сприяння роботі волонтерів.

Ми поспілкувалися з директором "HelpGroup" Давидом Джалагонією, аби дізнатися - як волонтерство змінило його життя.

"Волонтерство - це вже життя. Моя робота в соціальній сфері розпочалася сім років тому з порятунку близької людини. Тоді ми об'єдналися заради того, аби врятувати Машу. Але тоді, на жаль, це не вдалося зробити. Коли ми зверталися у різні фонди - нам відмовляли. Тому і вирішили створити той, який буде надавати допомогу різним людям", - повідомив Давид Джалагонія. Зауважив, що спершу благодійність для нього була роботою, більше того, неосновною. Проте зараз - це сенс життя.

Благодійність - це вже хвороба, від якої не позбавишся. Ти цим живеш. Бувають і хвилини розпачу, коли щось не виходить, чи втрачаємо підопічних. Проте бувають і моменти радості - ми набираємося сили, коли бачимо, що допомогли.

Спершу їх новостворений фонд лише консультував усіх, хто звертається. Наразі це вже організація із багаторічним досвідом, яка володіє необхідною для справи інформацією і має багато підопічних.

"Ми маємо зараз три підопічні будинки-інтернати для дітей-інвалідів, допомагаємо дітям з тяжкими хворобами, як, наприклад, з онкологією, створили Центр реабілітації для дітей з інвалідністю усіх категорій, знаходиться він на вул. Олександра Бідного, 20. Там працюють, психологи, логопеди та інші спеціалісти", - зауважив директор фонду.

Фонд допомагає, як дітям, так і дорослим. Для дорослих існує спеціальна програма "Термінова допомога" - виплата тим, хто звернувся, від 2500 до 5000 гривень. На жаль, збори грошей для старших людей майже недієві. 

"Більше ми допомагаємо дітям. Ми ніколи не думали, що буде така градація. Проте, як показує практика, на жаль, люди майже не жертвують на хворих, старших 16 років. І скільки б ми не робили для таких підопічних зборів - вони недієві".

За весь час роботи ми допомогли більше 350 підопічним. На них перераховано близько 8 млн гривень.

Цього року, окрім звичних проектів, додався ще один - фонд "HelpGroup" поклав багато сил для боротьби з Covid-19. Так, фонд придбав медичне обладнання і засоби індивідуального захисту для лікарень, окрім цього, наразі збирає гроші на кисневі концентратори. Їх безкоштовно передаватимуть людям з низькою сатурацією, які лікуються вдома. Придбали вже два, проте їх не вистачає.

Як зауважує Давид Джалагонія, допомагати варто усім. І щороку кількість охочих взяти участь у благодійних проектах поволі росте.

Читайте також: Усіх охочих запрошують взяти участь у акції «Книжковий Санта»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#допомога #волонтер
Оголошення
live comments feed...