• Головна
  • Сьогодні - день Андрія Первозванного, одного з найшанованіших святих
09:00, 13 грудня 2020 р.
Надійне джерело

Сьогодні - день Андрія Первозванного, одного з найшанованіших святих

Сьогодні - день Андрія Первозванного, одного з найшанованіших святих

Сьогодні одне із найулюбленіших у народі православних свят-День Андрія Первозданного. Він був одним із дванадцяти апостолів, учнів Ісуса Христа. У православній церкві його називають Первозванним, оскільки, згідно з Євангелієм, саме Андрій був одним із перших мешканців Галілеї, кому Христос почав проповідувати своє вчення. Розповідає протоієрей Олександр Прокопенко:

« Три з половиною роки він ходив біля Ісуса Христа, ходив за ним, сприймав вчення Ісуса Христа, а потім, після того, як Христос був розіп’ятий, і воскрес, апостоли зібралися і за жеребом вирішували, кому у які країни йти проповідувати. Апостолу Андрієві дісталися Північні країни. Тобто, наші землі. Він висадився, де зараз Керч, і Пантікапеї. Пройшов увесь Кримський півострів, там проповідував Ісуса Христа . Далі-причорноморські степи. Був у Києві, поставив хрест і пророкував про те, що тут постане велике місто і постане багато церков. Він був страчений у Римській імперії . треба зазначити, що всі апостоли окрім Іоанна Богослова вони загинули мученицького смертю, але вони раділи тому, що проповідували Ісуса Христа

Одна з найвідоміших вулиць Києва, Андріївський узвіз, має ім'я цього апостола. На узвозі також збудована Андріївська церква. Окрім цього 2000 року на Дніпровських схилах поблизу Аскольдової могили побудовано каплицю й пам'ятний знак на честь цього апостола, а 2001 року його ім'ям названо площу.

Дівчата ж цього дня, зазвичай, ворожать на долю. Втім, церковнослужителі застерігають: ворожіння і будь-яке чаклунство є великим гріхом. Раніше жінок, які не втримувалися від спокуси і таки вдавалися до чар, на три роки не допускали до святого причастя.

Читайте також: У Полтаві відкрили будиночок Санта Клауса

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#свято #вітання #традиції
Оголошення
live comments feed...