• Головна
  • День футболу і Нобеля: що святкують 10 грудня
08:30, 10 грудня 2020 р.
Надійне джерело

День футболу і Нобеля: що святкують 10 грудня

День футболу і Нобеля: що святкують 10 грудня

10 грудня відзначають Всесвітній день футболу. Подякувати за нього можна ООН, оскільки саме ця організація ініціювала свято.

Також цьогодня традиційно вручають Нобелівську премію. Вручення проходить у Стокгольмі. Така премія користується міжнародним визнанням як найпочесніша громадянська відзнака.

Окрім цього, 10 грудня - Романів день.

У православному світі цього дня згадують преподобного Романа Антіохійського і вшановують ікону Пресвятої Богородиці під назвою «Знамення». На ній - Богоматір під час молитви. Також зображений Ісус на грудях у Марії. Ікона відома як чудотворна. 

10 грудня: традиції та звичаї дня

Рибалки 10 грудня  не ходили на промисел, оскільки прикмети говорили, що рибалка буде безперспективною. У лісах в цей час лосі "відкидали" старі роги. Одночасно відзначали день святого Романа, якому молилися про позбавлення від безпліддя. Говорили, що цей преподобний володів даром чудотворення і допоміг багатьом жінкам вилікуватися від безпліддя.

Якщо 10 грудня була відлига, то селяни намагалися не працювати. Так, не можна було в’язати, шити або щось лагодити, оскільки можна ненароком тепло зашити, і тоді це призведе до загибелі озимини.

Читайте також: 10 - 11 грудня у Полтаві буде відсутнє електропостачання на кількох вулицях

#свято #традиції #прикмети #заборони #іменини #події
Оголошення
live comments feed...