• Головна
  • У ніч з 9 на 10 грудня Землю накриє сильна геомагнітна буря
13:31, 9 грудня 2020 р.
Надійне джерело

У ніч з 9 на 10 грудня Землю накриє сильна геомагнітна буря

У ніч з 9 на 10 грудня Землю накриє сильна геомагнітна буря

Згідно з даними Центру прогнозування космічної погоди Національного управління океанічних і атмосферних досліджень (США), в ніч з 9 на 10 грудня на Землі відбудуться перші за кілька років геомагнітні збурення, викликані спалахом на Сонці. Причиною стануть маси сонячної речовини, викинуті з атмосфери нашої зірки увечері 7 грудня, які поширюються у напрямку до нашої планети.

Всього Земля зануриться в сонячну речовину приблизно на термін трохи більше доби до середини 10 грудня. Швидкість сонячного вітру, що обдуває нашу планету, збережеться підвищеною після цього ще майже тиждень – з звичайних 400 кілометрів на секунду виросте до 600-800 кілометрів на секунду - пише Урядовий кур'єр.

«Крім негативного боку події у вигляді різкого зростання радіаційного навантаження на космічні засоби, а також зростання коливань магнітного поля біля поверхні Землі, можна відзначити і позитивні наслідки для мисливців за полярними сяйвами. Ділянка сяйв може знизитися до широт 60-70 градусів, що дозволить спостерігати їх на багато більших географічних просторах», – кажуть вчені.

Читайте також: Як змінюватиметься погода протягом кількох наступних днів

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#магнітна буря #прогноз #здоров'я
Оголошення
live comments feed...