08:33, 9 грудня 2020 р.
Надійне джерело
Сьогодні – Юрія зимового. Чому не можна тяжко працювати і щось позичати?
Історія свята
Православні і греко – католики завжди дуже шанували великомученика Юрія (Георгія). Народився він в ІІІ столітті в християнській родині в Каппадокії (територія сучасної Туреччини) і був вихований в традиціях віри і благочестя. Був військовим, вірою і правдою служив імператорові Диоклетіану, але той був язичником.
Коли почалися гоніння на тих, хто сповідував християнство, Юрій відкрито заявив про своє віросповідання, за що і був підданий численним тортyрам і вбuтий. За переказами, він перед смepтю перехрестився перед статуєю Аполлона, після чого всі ідоли храму зруйнувалися.
Також перекази свідчать, що Георгій убuв змія, що спустошує землі Бейрута. Саме тому Георгій Побідоносець зазвичай зображується доблесним воїном зі списом в руках, який перемагає змія або дракона.
Юріїв день: традиції
Якщо людина збиралася у далеку дорогу 9 грудня, то необхідно було обов’язково замовити молебень в церкві. Також слід роздати всі борги, інакше все життя ходити в боржниках доведеться. А в день свята позичати щось було заборонено. Оскільки Георгія вважали захисником домашніх тварин, молилися святому про безпеку і здоров’я худоби, щоб їх дикі звірі не чіпали. Були поширені обряди на цю тему. Наприклад, 9 грудня кидали вугілля у воду, а потім кілька жаринок відносили у хлів, де були домашні звірі та птахи. На Юрія не можна було тяжко працювати, що б не прогнівити святого.
У народі на зимового Юрія ще кажуть вовчий празник – вовки гуртами бігати починають, тому в цей день не ходили до лісу і нікуди не їхали.
За цим днем визначали й погоду: «Який день на Юрія — така й зима».
За матеріалами відкритих джерел
Читайте також: У Полтаві почали встановлювати ялинку
Скільки для полтавців коштуватиме новорічна ялинка?
Фото - Оксана Дорошенко
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
23:18, 3 жовтня
12:15, 5 жовтня
12:48, 30 вересня
125
17:57, 3 жовтня
9
10:40, 27 вересня
live comments feed...