• Головна
  • В Полтаві «Свобода» розмістила тимчасову дошку Миколі Міхновському
11:28, 1 квітня 2013 р.

В Полтаві «Свобода» розмістила тимчасову дошку Миколі Міхновському

В Полтаві «Свобода» розмістила тимчасову дошку Миколі Міхновському

31 березня 2013 року Полтавська міська та районна організації ВО «Свобода» разом із ПОМГО «Судентська Свобода» вшанували 140-ву річницю з Дня народження видатного громадського та політичного діяча, публіциста, борця за незалежність України, ідеолога українського націоналізму Миколи Міхновського. На заході був присутній народний депутат України, свободівець Олег Сиротюк.

Націоналісти зібралися біля Музичного училища. Звідти рушили до будинку, де вперше в Україні Міхновський зачитав свою брошуру «Самостійна Україна».

На честь такої визначної дати, свободівці розмістили символічну тимчасову меморіальну дошку на тому будинку з написом: «В цьому будинку 19 лютого 1900 року Микола Міхновський вперше зачитав брошуру «Самостійна Україна», яка стала програмним документом першої Української партії Наддніпрянської України РУП – Революційної Української Партії. Тимчасову табличку до 141 річниці буде змінено на постійну, наголосили свободівці.

У своєму виступі перед громадою, народний депутат України Олег Сиротюк зазначив: «Микола Міхновський — це один з небагатьох справжніх Героїв України, які своїм життєвим прикладом показали нам, прийдешнім поколінням, як треба жити, як треба любити і боротися за свою свободу і незалежність. Все своє свідоме життя він боровся за незалежну, самостійну, соборну Україну від Сяну до Кавказу. Його брошура «Самостійна Україна» в ті часи для пересічних громадян виглядала досить радикально. Але прочитайте її зараз і ви зрозумієте, що дана праця досить актуальна і в наш час.

Сьогодні при владі знаходяться бандити, олігархи, українофоби. Але ми, націоналісти, нащадки таких Героїв як Бандера, Шухевич, Міхновський мусимо впевнено нести наші цінності, нашу націоналістичну ідею вільної, самостійної України. І хай нас зараз меншість, але там де є хоча б один націоналіст, там збираються сотні, а потім і цілі мільйони. Історія нам це показала. Міхновський був виходцем з Полтавщини, тодішньої губернії. Приналежність першого ідеолога Українського націоналізму – Міхновського до центральної України ще раз доводить, що націоналізм – не є Галицький феномен – його коріння тут, на Великій Україні.»

По завершенню акції націоналісти зачитали знамениті «10 заповідей УНП» Миколи Міхновського і виконали Державний Гімн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Оголошення
live comments feed...